Україна
1 812 Переглядів
0 Рейтинг
Повзає під шкірою і в очах: Яким паразитом заражають комарі
липня
12
/ 2023
Комарі через укуси можуть заражати людину личинками паразитів – дирофіляріями. Ті здатні жити під шкірою обличчя, заповзати в очі, мошонку. Виростають до кількох сантиметрів.
Про це ГПУ розповів Володимир Горобчишин, ентомолог.
“Якщо вжалила оса так, це неприємно, але жало помітне одразу. Коли кусає комар, є шанс заразитися хворобою, яка проявиться лише з часом.
Враховуючи наскільки погано розвинена медицина в цьому напрямі – це проблема. Комарі можуть переносити личинок нематод дирофілярій – це паразитичні черв’яки. Мешкають під шкірою в собак й переносяться комарами до людини”, – сказав Горобчишин.
Комар заковтує личинку нематоди з кров’ю тварини. Та за добу мігрує до хоботка. Тоді комар кусає нову жертву і заражає її дирофіляріозом. Коли паразити досягають кількох сантиметрів у довжину – починають повзати під шкірою.
Прихована форма дирофіляріозу у людини триває від одного до 12 місяців. Основним симптомом є поява під шкірою або слизовою, хворобливого ущільнення, з почервонінням і свербінням на місці укусу. Паразит під шкірою може переміщуватися зі швидкістю до 15 мм на добу.
Улюбленими місцями цих паразитів на тілі людини є очі, ноги й руки, шия, обличчя, груди, мошонка. Можуть з’явитися такі симптоми, як слабкість, пасивність, нудота, нервозність, безсоння, підвищена температура, болі в голові та в області ураження паразитом. У 50% випадків зазвичай потрапляють в органи зору. Людина скаржиться на відчуття чогось повзаючого в оці. Спостерігається почервоніння повік і очей.
“Дістати їх можна лише хірургічно. Їх виявляють зазвичай лише в одному випадку – коли ті заповзають в око. Вберегти домашніх тварин від дирофілярій можна завдяки щепленню. Для людей такого препарату не існує. Тому в місці, де комарів багато, слід користуватися репелентами, які відлякують комах”, – сказав ентомолог.
Останніми роками в Україні зростає захворюваність на дирофіляріоз. Це пов’язано зі збільшенням кількості бродячих тварин, погіршенням санітарних умов, відносним потеплінням клімату й зростанням активності переносників.
“Треба боротися з комарами в містах. Починати з підвалів старих будинків, в яких вічно протікають труби та стоїть вода. В таких місцях комарі живуть цілий рік. Ось такі комарі найчастіше й переносять нематоду. Крім того, треба не лише стерилізувати собак, але й щепити від різних хвороб. Бо вони є ходячими фабриками з виробництва різних паразитів, які передаються нам”, – розповів ентомолог.
Категорія : Україна
Схожі Новини
-
червня 14 / 2023
-
серпня 02 / 2020
-
травня 06 / 2022
-
серпня 20 / 2020