У Карпатах сфотографували двох малих рисенят та їхню маму (ФОТО)

січня 10 / 2022
У Карпатах сфотографували двох малих рисенят та їхню маму (ФОТО)

Двох маленьких рисенят та їхню маму зафіксували фотопастки у Національному природному парку «Сколівські Бескиди» цієї зими.

Про це повідомив директор парку Василь Приндак. За його словами, ці малюки народилися навесні в парку і живуть тут зі своїми старшими родичами. Всього за допомогою фопопасток та спеціальних програм вдалося ідентифікувати вісім дорослих особин.

«Ми маємо дуже багато фото рисей, які живуть у нашому парку. Але за допомогою цієї програми, яка «порахувала» цяточки на хутрі тварин, ми вже виокремили вісім особин», – каже Василь Приндак.

Директор парку зауважив, що рисей у Сколівських Бескидах набагато більше, але до фотопастки може потрапляти багато разів одна й та сама рись.

«Але найбільше тішить, що маємо двох рисенят», – каже він.

За словами фахівця той факт, що у Карпатах народжуються рисенята, означає, що ліси тут придатні для життя диких тварин.

«Рись – дуже специфічна тварина, вибаглива до багатьох факторів. Він не живе у лісах, де багато рубок, тому що не має де ховатися. Тому деякі вчені ідентифікують рись зі старими пралісами», – говорить Василь Приндак.

Директор парку стверджує, що рисі не нападають на людей. Людина для цієї тварини – завелика здобич. Тому рись віддає перевагу полюванню на зайців, інколи може спіймати навіть козулю. Якщо рись все-таки нападає на людину, то тільки обороняючись.
Категорія : Україна


Залишити Коментар