Антибіотики не допоможуть: українцям зробили важливе нагадування

вересня 24 / 2021

Українцям радять не займатися самолікуванням, а в разі виникнення перших симптомів звертатися до свого сімейного лікаря. У разі виникнення ГРВІ, антибіотики не допоможуть, а ризик того, що ліки не спрацюють в майбутньому, — сильно підвищиться. Про це нагадує пресслужба Міністерства охорони здоров’я України у четвер, 23 вересня.Згідно з даними відомства, майже 64% людей помилково вважає, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками. "Я щось довго кашляю — антибіотик", "Температура три дні — антибіотик". Люди зловживають прийомом антибіотиків без звернення по медичну допомогу, не відрізняючи бактеріальну інфекцію від вірусної. Водночас призначити антибіотик може тільки лікар за результатами аналізу крові", - йдеться в повідомленні МОЗ.

То що робити, якщо підхопив ГРВІ:

Перше — повідомити про це свого сімейного лікаря;
Друга рекомендація може звучати нудно, але вона дійсно працює, а головне — не шкодить вашому здоров’ю: найдієвіший метод лікування гострої респіраторної інфекції — симптоматичний. Він передбачає вплив на окремі симптоми захворювання (наприклад, прийом судинозвужувальних препаратів під час нежитю).
Тож у разі виникнення ГРВІ найкращими "ліками" є:

Відпочинок та ліжковий режим;
Рясне пиття теплої рідини;
Провітрювання приміщення проживання;
Збалансоване та раціональне харчування;
Жарознижувальні препарати (у разі необхідності).
"У разі ускладнень антибіотики теж вам у цьому не допоможуть. Якщо ви маєте ризик розвитку ускладнень від грипу (а він також є вірусною інфекцією), й у вас немає щеплення, лікар може запропонувати специфічні препарати, що використовують виключно для попередження важких форм грипу", - зазначають в МОЗ.

Так, за даними Центру громадського здоров’я, 90 % усіх антибіотиків, призначених на рівні сімейної медицини, використовують для лікування інфекцій дихальних шляхів. 90 % таких інфекцій спричинені вірусами. В МОЗ вкотре нагадують, що антибіотики не діють на віруси.

"Тож, якщо ви приймете антибіотик, ваша вірусна інфекція нікуди не зникне, а ризик того, що антибіотик вам не допоможе в майбутньому, — сильно підвищиться. Не займатися самолікуванням. В разі виникнення перших симптомів ГРВІ звертайтеся до свого сімейного лікаря та проконсультуйтеся з ним з приводу необхідності вживання антибіотиків", - резюмували у відомстві.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар