Україна
832 Переглядів
0 Рейтинг
"Казали, що заберуть усі речі через суд". Що робити, якщо погрожують колектори
квітня
21
/ 2021
Львів’янка Анастасія стала жертвою колекторів. Декілька тижнів їй телефонували з вимогою оплатити борг незнайомої людини. Про це Анастасія розповіла Суспільному. Кореспонденти запитали у психолога та юриста, що робити у такому випадку.
Анастасія розповідає, їй телефонували колектори та казали, що дівчина є довіреною особою. Коли вона припинила піднімати слухавку, їй почали надсилати повідомлення з погрозами. "Повідомлення з погрозами, що я там жахлива людина, що вони заберуть в мене через суд всі мої речі, будинки і так далі. Що моя сім’я повністю піде під кримінал. Після того, як я вже сказала, що я на вас напишу заяву, після цього дзвінки припинились", — каже Анастасія. Психологиня Ольга Шабловська розповідає, що такий тиск може негативно вплинути на психічне здоров’я людини. Зокрема, у людей можуть розвинутися панічні атаки, надмірна тривожність та депресія.
Психологиня радить, що робити в таких випадках: "Якщо ви не маєте ніякого впливу на цю людину, ніякого зв’язку з цією людиною, то треба про це говорити тим, хто вам телефонує. Якщо вас запитують ще раз те саме, ви маєте відповісти ту саму відповідь: Я не маю зв’язку з цією людиною, я не маю ніяких контактів з цією людиною. Зазвичай після третього разу вони розуміють, ця фраза доходить", — каже психологиня. Колектори можуть телефонувати лише у робочий час, пояснює правозахисник Юрій Танасійчук. За його словами, від квітня почали діяти прописані законом норми поведінки колекторів.
Якщо їх порушують, то можна скаржитись в Нацбанк чи поліцію. "Одразу заходите на сайт Нацбанку України, знаходите відповідний розділ – скарга на дії колекторської компанії і фіксуєте там скаргу. По друге, якщо ці дії спричиняють певну шкоду, або загрозу життю і здоров’ю людини, звертайтесь у поліцію", — каже правозахисник. Він також додав, що колектори також зобов’язані повідомити боржника процедуру написання скарги на їхні дії в Національний банк України. Що відомо У березні 2021 року Верховна рада ухвалила закон щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості.
Зокрема, цим законом регулюється діяльність колекторів та обмежується зловживання при стягненні заборгованості з боржників. В Україні утворюється Реєстр колекторів, який буде вести Національний банк України, і всі фінансові установи в державі зможуть працювати з тими колекторами, які внесені до цього реєстру. Ті колекторські компанії, які недотримуються правил, будуть виключені з реєстру. Читайте також: Як захиститися від погроз колекторів. Пояснює НБУ Читайте нас у Telegram: головні новини регіону
Категорія : Україна
Схожі Новини
-
серпня 02 / 2020