Пообіцяли «на халяву» джип — забрали останню копійку… Селянку підвела легковірність
Тож правоохоронцям дістатися до них буде майже неможливо…
Шахраї були, так би мовити, віртуальними — пускали туману в очі жінці через телефон та Інтернет. Роздобувши якимось чином номер її мобільника, сповістили SMS-кою, що зборівчанка у ході однієї з акцій виграла «крутий» позашляховик Volkswagen Tiguan (на ринку коштує 600−800 тис. грн). Для того, щоб жінка повірила у повідомлення, надіслали їй посилання в Інтернеті. Зайшовши на вказаний сайт, схвильована надзбручанка у числі щасливих лауреатів розіграшу побачила і власне прізвище…
Не дуже вникаючи у те, як могло трапитися таке «щастя», молода панянка уважно прислухалася до наступних порад адміністраторів невідомої їй компанії. А ті поцікавилися, що хоче вибрати собі: сам автомобіль чи компенсацію грошима? Співрозмовниця відповіла, що ліпше взяти виграш гривнями, позаяк їздити на машині не вміє, та й водійських прав не має. На тамтому кінці проводу без вагань погодилися. Але поставили умову: перш за все, треба сплатити податок за приз у сумі 17 тисяч гривень — і вказали реквізити, за якими слід було надіслати кошти. А щоб максимально швидко владнати всі формальності, сказали викласти ще майже 8 тисяч одиниць вітчизняної валюти…
Як не тяжко було роздобути потрібну суму, молода селянка зробила це — шкода було втрачати коштовний приз, який звалився їй на голову майже з неба. І терпеливо стала чекати обіцяної суми — 800 тисяч грн. Минув день, другий, третій, тиждень — а грошей не було. Тоді звернулася у місцеву поліцію. Там відразу запідозрили спритних шахраїв. При перевірці номера, за яким дзвонила їхня краянка, правоохоронці встановили, що невідомий «щедрий добродійник» зареєстрований у місті Шахтарську, за 60 км на схід від Донецька. А це нині — окупована Росією територія…
За повідомленням зі Зборівського райвідділу Національної поліції, жінка, яка звернулася до них зі скаргою про втрачені гроші, до останнього не вірила, що її «кинули», сподівалася, що ось-ось обіцяний виграш їй надішлють. Чекає даремно і досі. За даним фактом відкрито кримінальне провадження.
«Лотерейні» та інші шахрайства нині не рідкість. До автора цих рядків кілька років тому звернулося знайоме подружжя, яке отримало в конверті повідомлення про виграний золотий перстень з діамантом. Невідомі запевняли, що таких «щасливчиків» в Україні всього три. Впевненості людям додавало те, що у листі, схожому на бланк солідної фірми, надрукованому на гарному атласному папері, було не тільки прізвище, ім’я, по батькові подружжя, а й домашня адреса, телефони, ідентифікаційні коди.
Щоб отримати перстень, треба було негайно заплатити на вказаний рахунок «податок» у розмірі 1 тис. грн — інакше через день нагороду скасують. Жінка, яка так мріяла про золоту обнову, готова була вже йти до терміналу, щоб перерахувати вказані кошти. Але про всяк випадок вирішила порадитися з нами. Ми заспокоїли друзів. І підказали пройтися по сусідах їхнього багатоквартирного будинку — поцікавитися, чи, бува, і вони не отримували аналогічних «листів щастя». Яким же було здивування цих людей, коли виявилося, що тільки в їхньому під’їзді листи про «дармові персні» надійшли у… п’ять квартир.
Іван ФАРІОН, ВЗ