83-річна бабуся живе у лісі, бо до власної хати її не пускають квартиранти (ВІДЕО)

жовтня 17 / 2020
83-річна бабуся живе у лісі, бо до власної хати її не пускають квартиранти (ВІДЕО)
На Львівщині 83-річної Марії Нарожняк змушена жити в лісі, бо не може виселити зі своєї батьківської хати квартирантів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За словами жінки, колись пустила їх пожити, договір оренди не укладала, а нині квартиранти виселятися відмовляються і навіть судяться з жінкою.

Тож зараз їй за оселю правлять дошки, на них накинута ковдра. Ані від вітру, ні від дощу халабуда не захищає. Всередині купа мотлоху — матрац, картон, простенький посуд.

Безхатьком Марія Нарожняк стала три роки тому — тоді як колись мала аж дві оселі. Її власна хата згоріла. А в ще одну, яку отримала у спадок від батьків, одинадцять років тому, каже, пустила орендарів. Коли її оселю зруйнував вогонь, прийшла туди. Втім орендарі бабусю на поріг не пустили і виїжджати відмовились. “Вона приїхала сюда на велосипеді, просилася, що вона не має де жити, я, як добра душа, думаю, нехай. Минуло 3 роки, я кажу, Катю, звільняй хату, вона 2 роки мене дурила, водила за ніс, я бачу що з того нічого не буде і подала її до суду”, — розповідає жінка.

Суд тривав 6 років. У квітні бабуся нарешті отримала рішення — виселити орендарів. Але зробити цього не може і досі. Квартирантка твердить, що документи у бабусі підробні, тож подала апеляцію. Засідання буде за місяць. Доти виконавча служба сюди не йде.

“Вони розраховують, що я помру — і їм лишиться хата”, — каже старенька.Сусіди підгодовують пані Марію, впускають помитися. Кажуть, хата дійсно її. “Вони попросилися на кілька років і тепер їх вигнати звідси просто неможливо, вони ведуть себе нахабно, самі не прописані, тому що це не їхнє”, — каже один із сусідів старенької.

“Осінь на вулиці, скоро зима, ну просто біда, вона вже бачите, в якому стані, тобто не переживе ту зиму тут, на вулиці”, — додає сусід Дмитро Папірник.

Люди підозрюють, орендарі не виїжджають, бо заручилися підтримкою селищного голови. Той у свою чергу каже, пропонував бабусі відремонтувати згорілу хату. Старенька запевняє, що він бреше.

“В неї є місце в міській лікарні Немирівській, ліжко, тумбочка. Людина сама її впустила на квартиру”, — зауважує селищний голова Немирова Микола Бесага.

Юристи переконують, що все через те, що нема договору оренди, де були б прописані строки проживання та виїзду квартирантів. А ще — в недосконалості законодавства: власник житла має довести, що йому воно потрібне для власного користування. “Належним чином оформляти документи, щоб було чітко зрозуміло початок і кінець цих відносин. Українці не укладають договорів, вони не розуміють, що документ захищає передусім їх”, — пояснює адвокат Олег Мицик

За заявою бабусі у поліції почали розслідування. Тим часом старенька готується зустрічати у лісі холоди. Зносить у халабуду теплі речі та сподівається дожити до засідання апеляційного суду.
Категорія : Україна


Залишити Коментар