Коли в Україні чекати на заморозки та перший сніг — розповіли вчені

жовтня 10 / 2020
Погода в Україні в першій половині осені була надзвичайно теплою. І така тенденція буде спостерігатися й надалі. Синоптики кажуть, що в Україні відбувається певне пересування сезонів, і погода цієї осені не стане винятком.

Так, за словами заступника директора Українського гідрометцентру Анатолія Прокопенка, найтепліше у жовтні буде на Півдні та Закарпатті. Повідомляє "Експрес".

"На більшій частині території країни до кінця жовтня буде відбуватися перехід середньодобової температури повітря через плюс 8 градусів, лише на Закарпатті та півдні це відбудеться в першій декаді листопада", - вважає Прокопенко.

Опади до кінця жовтня також будуть в межах норми. Кліматологи кажуть, що в останні роки в Україні спостерігається зсув сезонів.

"Зима насувається на весну, літо — на осінь, до речі, в цьому році у вересні переважали літні температури, а осінь — на зиму", - зазначив кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру.

Що стосується цієї осені, то експерт говорить про те, що похолодання буде плавним.

"З 10 жовтня розпочнеться перехід до пізньої осені. Зауважу, це лише перехідний етап, який триватиме до листопада. Від 10 до 25 жовтня вдень стовпчики термометрів будуть підійматися до 18 градусів тепла, вночі буде від 4 до 8 градусів. В цей час в центральній частині нічні показники можуть опускатися до нуля", - зазначив кліматолог.

Що стосується погоди в листопаді, то температура почне поступово знижуватися в першій декаді, а в другій — дійде вночі до нуля.

"Після 20 листопада буде падати дощ зі снігом, потім почне сніжити, але сніг швидко буде танути. А в цілому середня температура в другій половині осені буде перевищувати норму на 1,5-2 градуси", - зазначив Троцюк.
Категорія : Україна


Залишити Коментар