Прикмети 4 жовтня: Кого в день Кіндрата треба нагодувати пирогами та до чого тут чорний кіт

жовтня 04 / 2020
Говорили, що 4 жовтня потрібно обов'язково працювати, оскільки саме це обіцяє благополуччя, багато грошей найближчим часом.

У церкві 4 жовтня вшановується пам'ять Кіндрата - одного з 70 апостолів, який проповідував Слово Боже в I столітті на території Афін і носив сан єпископа. Згідно з переказами, багатьох людей він навернув до християнства, і це викликало ненависть з боку язичників.

Одного разу вони напали на Кіндрата і збиралися побити його камінням, але чоловік залишився живий, хоча й опинився у в'язниці, де помер від голоду.

У переказі говориться, що смерть Кіндрата настільки вразила імператора Адріана, що він згодом видав указ, який забороняв судити людину без доказів. Крім цього, в церкві відбуваються молебні на честь пресвітера Андрія і єпископа Іпатія.

Цього дня зазвичай читали замови, а також виконували обряди, які дозволяли сподіватися на родючий майбутній рік. Говорили, що 4 жовтня потрібно обов'язково працювати, оскільки саме це обіцяє благополуччя, багато грошей найближчим часом. Погода ставала холодніше, а вранці могли бути заморозки. Звечора отоплювали стодоли, біля яких збиралися молотники, співали пісні і розмовляли.

Прийнято було починати роботу опівночі - для цього розводили багаття. Стодолами називали двоповерхові приміщення, які використовувалися для того, щоб молоти зерно. Як правило, відокремлювали нижній поверх від верхнього за допомогою настилу. Виривали яму в земляній підлозі, щоб розводити там багаття. Жар в результаті проходив через грати і підсушував снопи.

Працівників 4 жовтня пригощали вівсяною кашею і обов'язково говорили перед їжею: "Молотильщикам - каші горщик, а господареві - хліба ворошок". Увечері господареві необхідно було нагодувати робітників пирогами. Слов'яни вірили, що в нижній половині, під клунею живе вогняний дух, який, за прикметами, міг з'явитися перед пожежею, прийнявши образ чорного кота або людини з пелехатиим чорним волоссям. Важливо було поважати такого духа, оскільки він може влаштувати пожежу.

Народні прикмети на 4 жовтня
Якщо погода 4 жовтня сонячна і тепла, але вітер дме з Північного Сходу або Півночі, то зима буде холодною

Якщо людина народилася 4 жовтня, то її талісманом є цитрин

Різко 4 жовтня похолодало - скоро прийде зима

Багато горіхів, але немає грибів - прикмета, що зима буде сніжною і суворою

Вдень холодно, а вночі стає тепліше - скоро буде негода.
Категорія : Україна


Залишити Коментар