Українцям приходять дивні посилки “з сюрпризом”: чому їх не можна відкривати

вересня 25 / 2020
В Україні шахраї розсилають людям посилки поштою, хоча ті не робили подібні замовлення. У підсумку за дешеві “презенти” довірливим громадянам доводиться платити великі суми.

Така практика набула масштабного характеру, і від дій аферистів постраждали тисячі українців. Про це передає “Сьогодні”. Фахівці рекомендують не відкривати посилки, про які ви не знали та не замовляли.

Адже в іншому випадку притягнути зловмисників до відповідальності буде майже неможливо. “Позиція (шахраїв) полягатиме в тому, що товар був відправлений і людина добровільно його прийняла і таким чином ця угода була укладена, і таким чином ніякого шахрайства в ній немає”, – пояснив адвокат Роман Марченко.

Річ у тому, що часто такі посилки підпадають під термін “перше відкриття” – тобто після розкриття повернути товар вже буде неможливо, і людина зобов’язана оплатити посилку.

Ось так через цікавість громадяни й попадаються на “гачок” аферистів. Як розповіла одна з потерпілих, їй прислали в посилці засіб для посудомийної машини (таблетка) вартістю 150 гривень, а самої посудомийки у сім’ї немає. Ошукані намагалися відправити посилку назад, але зв’язатися з відправником так і не вдалося – він був у зоні недосяжності.

Інша жінка розповіла, що їй доставили “посилку з сюрпризом” у відділення пошти, де вона вже рік не обслуговується. Всередині був пакет смарагдового кольору, але відкривати пакетик киянка не зважилася.

Юристи закликають громадян, яким приходять несподівані та підозрілі посилки, звертатися в поліцію. Якщо раптом ошуканим вдасться зібрати докази махінацій, шахраям загрожує від 10 років позбавлення волі.
Категорія : Україна


Залишити Коментар