Не виходити в поле і не позичати гроші: народні прикмети на 4 серпня

серпня 04 / 2020
4 серпня шанують пам'ять святої Марії Магдалини, яка була послідовницею Ісуса Христа
Не виходити в поле і не позичати гроші: народні прикмети на 4 серпня

У народі це свято називають Марією Ягідницею. Спочатку свято було язичницьким і присвячувалося Марії-заступниці, охоронниці жінок.

Після приходу християнства церква в цей день почала шанувати пам'ять рівноапостольної Марії Магдалини, мироносиці. Спроба священників розділити ці дві події не увінчалася успіхом.


Дівчата вірили, що 4 серпня можна отримати неземну красу. Для цього потрібно було збирати в срібний посуд росу, а потім вмитися нею. Вважалося, що такий ритуал додасть шкірі здоровий вигляд і гарний рум'янець.

Зазвичай до 4 серпня достигала чорна і червона смородина, з якої варили варення і готували на її основі лікарські засоби. Вирушали 4 серпня також збирати і лісові ягоди


Що не можна робити 4 серпня

Хоча дівчата вважали, що роса 4 серпня володіє магічними властивостями, селяни, навпаки, намагалися скоріше її позбутися. За старих часів вірили, що така роса небезпечна для тварин. Тому наші предки рано вранці струшували росу з рослин.

Також в цей день заборонено виводити тварин в поле. Згідно з повір'ям, якщо тварина в цей день з'їсть лугову траву, то обов'язково помре.

4 серпня в разі дощової погоди під забороною була і робота в полі. Наші предки вірили, що порушив заборону може вбити блискавка.

А представницям прекрасної статі в цей день в цілому працювати не варто. По-перше, нічого може не вдатися. По-друге, жінка може підірвати здоров'я.

4 серпня не рекомендується вирішувати фінансові проблеми, в тому числі брати кредит. На того, хто проігнорує цю пораду предків, чекає часткова або навіть повна втрата майна.


Народні прикмети на 4 серпня

4 серпня звертали увагу на жаб. Якщо вони трималися на воді - погода повинна була бути сухою, а якщо квакали або сиділи на суші - чекали негоду.

Гроза в цей день обіцяла багатий урожай зернових культур.

Якщо багато слимаків в городі, то найближчими днями погода сирою буде.
Категорія : Україна


Залишити Коментар