Прем’єр-міністр України розглядає можливість повернення жорсткого карантину

липня 01 / 2020
Прем’єр-міністр України розглядає можливість повернення жорсткого карантину

Уряд посилить карантинні обмеження, якщо в Україні кількість активних хворих на 100 тисяч населення сягне позначки у 60 хворих, — прем’єр.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд посилить карантинні обмеження, якщо в Україні кількість активних хворих на 100 тисяч населення сягне позначки у 60 хворих. Про це голова уряду сказав в інтерв’ю BBC Україна.

«Україна вийшла із загального жорсткого карантину, але в окремих областях, наприклад у Львівщині, яка сьогодні є античемпіоном із захворюваності, карантин навпаки посилений. Ця модель дозволяє балансувати на межі економіки і збереження життя і здоров’я людей», — зазначив прем’єр.

За словами Шмигаля, в країні «готова медична система», а українці встигли підготуватися морально.

«Ми хочемо зробити все можливе для того, щоб не закривати країну. Ми не можемо зараз передбачити, як далі розвиватимуться події. Наразі пішло помірне зростання. Зараз ми аналізуємо, які показники є ключовими — це завантаженість ліжкомісць у лікарнях. Ми не хочемо, щоб вона перетинала позначку у більше 50%», — сказав Шмигаль.

Водночас він згадав, що наразі уже в двох областях завантаженість 52% і 60% — сигнал до того, щоб починати формувати другу лінійку лікарень.«Ми відповідально ставимось до послаблень. Ми не скасували всі заборони: не дозволили масові заходи, не відкрили міжобласне сполучення з регіонами, де є стрімке зростання. Щоб не втратити економіку, від чого наслідки та жертви можуть бути більші, ніж при такому рівні захворюваності… Ми ретельно контролюємо параметр кількості активних хворих на 100 тисяч населення. Сьогодні він складає 50 людей на 100 тисяч. Ми зробили для себе ліміт у 60 хворих. Якщо захворюваність досягне цього ліміту, то треба буде посилювати карантинні обмеження вже на рівні країни і окремих областей», — пояснив він.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що станом на 30 червня, в Україні вже 57 активних хворих на 100 тисяч населення.

Також Максим Степанов повідомив, що в Україні кількість госпіталізованих осіб за передостанній тиждень червня зросла майже вдвічі порівняно із серединою травня.

До відома, уряд продовжив карантин до 31 липня.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар