З 1 травня в Україні ціна на природній газ зменшилася

травня 01 / 2020
З 1 травня в Україні ціна на природній газ зменшилася
Із 1 травня в Україні починає діяти нова ціна на газ для населення і теплової генерації, затверджена на травень поточного року на рівні 8247 гривень за тисячу кубометрів (раніше було 8550 грн)

"Нафтогаз України" на своєму сайті опублікував ціни на природний газ, які будуть діяти з 1 травня 2020 року, для промислових споживачів та інших господарюючих суб’єктів.

Газ буде коштувати 3 421,00 — 3 929,00 грн/тис. куб. м. Без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами.

Точна ціна залежить від обсягів закупівлі та умов оплати.
У порівнянні з цінами на минулий місяць, вартість палива зменшилась на 14,8-15,9% в залежності від умов поставки.

Відповідне рішення було ухвалене в кінці квітня Кабінетом міністрів і НАК “Нафтогаз України”.

Прес-служба “Нафтогазу” зазначає, що цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів нижча за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між “Нафтогазом” та всіма контрагентами, які купляють газ відповідно до вимог “Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу”, будуть внесені протягом травня поточного року.
Категорія : Україна


Залишити Коментар