«Відкриті уроки футболу» на Тячівщині – весело із користю

вересня 30 / 2023

Сьогодні на стадіоні селища Буштино Тячівського району, відбулись «Відкриті уроки футболу» – проєкт Української асоціації футболу за підтримки УЄФА.Основна мета соціального проєкту «Відкриті уроки футболу» – інтеграція дітей ВПО у громаду через футбол, психологічна підтримка дітей, постраждалих від війни, спілкування і встановлення дружніх стосунків, а також вивчення правил мінної безпеки з допомогою представників ДСНС.

У Буштино цей захід пройшов під керівництвом Закарпатської асоціації футболу.

Враховуючи ситуацію у країні, пов’язану із військовим станом, футбол Закарпаття переживає далеко не найкращі часи. І це зрозуміло. Кращими футбольними регіонами на сьогоднішній день є Тячівщина і Ужгородщина. І те, що «Відкриті уроки футболу» проводились у Тячівському районі цілком зрозуміло.

Учасниками заходу стали 72 дитини Буштинської ТГ (у тому числі ВПО та інші діти, що постраждали від війни).

На урочистому відкритті присутніх привітав голова Буштинської ТГ Руслан Янчій. Вихованці Буштинської школи мистецтв під керівництвом Андріани Маркусь виконали Гімн України. Потім усі присутні на стадіоні хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи нашу країну від агресора. Із вітальними словами до учасників, вчителів, волонтерів звернулись виконавчий директор, заступник голови ЗАФ Віктор Наскалов та голова Тячівської районної асоціації футболу Іван Грабар. Патріотичними танцювальними номерами привітали присутніх вихованці зразкового колективу «Квіти Карпат» (керівник – Олеся Кепіч) та студія танцю «Фортуна» (керівник – Ольга Роман).

Заняття (по 15–20 хвилин) проходили у шести локаціях, де діти займались футбольними вправами, змагалися в естафетах, спілкувались із психологом, отримували нові знання з мінної безпеки від представників ДСНС.

На завершення дітки отримали солодкі подарунки від ЗАФ, канцтовари від Буштинської громади, футболку та диплом від УАФ, а вчителі й тренери-волонтери – спортивний інвентар для шкіл.

Руслан Янчій, Віктор Наскалов та Іван Грабар подякували учням, вчителям та волонтерам за активну участь у футбольному проєкті. Рівень організації справді був на хорошому рівні. Усі учасники оплесками подякували представниці Буштинської ТГ Ірині Бухало за чудову підготовку фестивалю.

Насамкінець усі гості заходу поласували смачним закарпатським бограчем.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙПроєкт Української асоціації футболу «Відкриті уроки футболу» (Open Fun Football Schools) за підтримки УЄФА – це:

психосоціальна підтримка дітей військових ЗСУ, дітей ВПО, дітей, постраждалих від війни;
об’єднання й дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
інклюзивне середовище, учасники незалежно від рівня здібностей, статі, а також участь дітей з особливими освітніми потребами;
знання з безпеки в умовах війни;
філософія масового футболу – радість від гри замість результату за будь-яку ціну;
виховання здорового способу життя;
розвиток волонтерства;
активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).
Усі заходи проєкту проводяться в регіонах за погодженням з обласними військовими адміністраціями.
Категорія : Спорт


Залишити Коментар