На Закарпатті зросла кількість безоплатних операцій на серці: як працює програма кардіодопомоги

серпня 09 / 2026

Закарпатська область суттєво розширила програму безоплатної високоспеціалізованої кардіологічної допомоги для місцевих жителів. Завдяки поєднанню державного фінансування та коштів обласного бюджету в регіоні більш ніж удвічі зросла кількість проведених планових операцій зі стентування судин серця.

​Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

​Фінансування та нові можливості для пацієнтів
​Ініціатива безоплатного планового стентування для пацієнтів із хронічною ішемічною хворобою серця стартувала на Закарпатті торік. Тоді з обласного бюджету спрямували 3 млн грн на закупівлю коронарних стентів, що дозволило медикам провести 309 планових стентувань та 34 ангіопластики.

​У 2026 році планове стентування увійшло до державної Програми медичних гарантій, завдяки чому самі стенти тепер закуповуються за державні кошти.

​Щоб забезпечити проведення складних втручань, які потребують дороговартісних витратних матеріалів, з обласного бюджету додатково виділили 5,841 млн грн:
​4 млн грн — на матеріали для планових коронарографій та стентувань;

​1,841 млн грн — на проведення високотехнологічних біфуркаційних стентувань.

​Ключовий осередок кардіохірургії регіону

​Головним закладом для реалізації цієї програми є Закарпатський обласний кардіологічний центр. Наразі установи виконує близько 75% усіх планових стентувань у регіоні.

​До кінця поточного року в кардіоцентрі планується провести від 500 до 600 таких операцій. Майже половина з них належить до категорії підвищеної складності, що вимагає застосування спеціалізованих матеріалів та високої кваліфікації медичного персоналу.

​Завдяки реалізованим заходам жителі Закарпаття мають змогу отримувати високотехнологічну медичну допомогу на базі обласного центру, без потреби виїжджати до інших регіонів чи чекати загострення захворювань.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар