Суспільство
288 Переглядів
0 Рейтинг
Важкий, проте вдалий та прогресивний – таким був 2024 рік для Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології (відео)
грудня
29
/ 2024
Важкий, проте вдалий та прогресивний – таким був 2024 рік для Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології. Зокрема, з досягнень – розширення спектру медичних послуг та підвищення їхньої якості. Глибинна стимуляція мозку – один із найдієвіших на сьогодні способів лікування цих хвороб, навіть, на стадіях, коли ліки вже не допомагають – відтепер доступна у центрі як для закарпатців, так і для жителів з інших регіонів.
Також, це єдина лікарня на Закарпатті, законтрактована з НСЗУ для проведення механічної тромбектомії при ішемічному інсульті. Майже 2 десятка втручань провели цьогоріч. Це не багато, кажуть медики, через недостатньо якісну маршрутизацію з районів, особливо віддалених. Тому є над чим працювати. Крім того, не всім пацієнтам підходить лікування. Важливий час, що іде на хвилини. Пів сотні пацієнтів у нейроцентрі забезпечують хворобо модифікуючою терапією, що призупиняє захворювання і мінімізує інвалідизацію. Понад 4 тисячі пацієнтів проліковано у центрі у 2024 році стаціонарно, минулоріч для порівняння – 3700. Плюс 17,5 тисяч амбулаторно – це рекорд закладу.
Загалом майже 2,5 тисячі втручань проведено цього року, тоді як у 2020 році, до прикладу, 960. Досвід перейняли від американського професора Роберта Гудмана, який спеціально для цього приїхав до Ужгороду у травні цьогоріч. Далі лікарі нейроцентру почали самі оперувати пацієнтів. До двох десятків втручань на ангіографі наразі проводять у центрі за місяць. У рік до двісті. Це дві групи – діагностичні процедури та операції. Якщо раніше оперували аневризму відкрито, каже Андрій Смоланка, що накладало ряд обмежень – мова про важкі стани, то зараз, навіть, у найгострішому періоді рятують життя пацієнтів без розтину, а через прокол судини на нозі і спеціальними катетерами лікарі заходять у ту ділянку головного мозку, в яку потрібно, аби закрити аневризму. Діти потребують після операції тривалої реабілітації та роботи з аудіологами, проте це шанс почути світ. Для Закарпаття це знакова подія, стверджує, очільник нейроцентру, адже подібні поерації робили тільки в Києві та Дніпрі, почали цьогоріч ще у Львові. У закладі 76 ліжкомісць, додали 20 реабілітаційних ліжок.
Понад дві сотні працівників у штаті. Це удвічі більше, ніж до медичної реформи. Гостро стоїть питання браку кадрів, зокрема медсестер, середнього медичного персоналу. Центр розвивається. Наразі також відчувають обмеження у приміщеннях. До фінансування цього проєкту долучилася і область. Гроші виділили з бюджету краю. Також активно залучають грантові кошти, долучають спонсорів для розвитку центру, аби медичні послуги стали ще якісніші та доступніші для закарпатців.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
серпня 22 / 2020
-
серпня 02 / 2020
-
вересня 04 / 2024
-
вересня 06 / 2024