Суспільство
318 Переглядів
0 Рейтинг
Що таке міжреберна невралгія та як її побороти
листопада
05
/ 2024
Біль у грудній клітці виникає приблизно 15% людей. Однією з багатьох причин такого болю є міжреберна невралгія. На жаль, самостійно позбутися її не вдасться – безрецептурні знеболювальні препарати виявляються малоефективними.
Нейропатія — це пошкодження або порушення функціонування одного або кількох нервів. При цьому біль може бути пекучою, стріляючою, нагадувати електричний удар. Її називають нейропатичною. Також можуть виникнути відчуття поколювання, мурашок або оніміння, пише 24 Канал з посиланням на National Library of Medicine.
Чому виникає міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія – це стан, при якому людина відчуває нейропатичний біль в області, за чутливість в якій відповідає міжреберний нерв. Ця область охоплює шкіру вздовж ребер і живота. Біль може оперізувати від спини до живота, турбуючи постійно або виникаючи приступами, "стріляючи" при глибокому вдиху, кашлі та рухах корпусу.
Міжреберні нерви виходять зі спинного мозку і розташовані під ребрами між м'язами. Вони можуть бути пошкоджені з різних причин, таких як:
Хірургічні операції, під час яких розрізають грудну стінку (торакотомія), що може призводити до постторакотомного больового синдрому.
Оперізувальний герпес, при якому людина відчуває біль як під час гострого інфекційного процесу, так і після нього (постгерпетична невралгія).
Спазми міжреберних м'язів, наприклад, після тривалого кашлю.
Травми грудної клітки.
Вагітність.
Пухлинні утворення.
Симптоми при цих станах можуть перетинатися.
При болях у грудях необхідно звернутися до лікаря
Біль у грудній клітці може бути наслідком порушень у роботі внутрішніх органів. Найбільш небезпечні з них – інфаркт міокарда та захворювання легень.
Симптоми, викликані інфарктом, включають:
Тиск, печіння або відчуття стиску в грудях.
Поширення болю на спину, шию, щелепу, плечі та одну або обидві руки.
Задишка.
Холодний піт.
Запаморочення або слабкість.
Нудота або блювота.
Захворювання легень, такі як тромбоемболія легеневої артерії (застрявання згустку крові у легеневій артерії) або плеврит (запалення оболонки легень), також можуть викликати біль і задишку.
Іноді важко відрізнити біль, що виникає через серцево-судинні та легеневі захворювання, від міжреберної невралгії. Тому, якщо виникає новий біль у грудях, особливо пов'язана з диханням, краще негайно звернутися за медичною допомогою.
Лікування міжреберної невралгії
Лікування міжреберної невралгії залежить від причини, яка викликала біль. Наприклад, при оперізувальному лишаї лікар призначить противірусне лікування. Якщо причиною є пухлина, яка стискає нерв, знадобиться хірургічне втручання.
Якщо біль триває менш як три місяці, для її полегшення лікар може провести блокаду міжреберного нерва. Це включає ін'єкцію місцевого анестетика під ребро, а потім введення гормонального препарату під контролем рентгена. Іноді така процедура може значно полегшити симптоми на кілька місяців, і серйозні ускладнення, такі як інфекція тканин чи колапс легкого, виникають рідко.
Якщо біль триває понад три місяці або блокада допомагає лише на короткий термін, призначають препарати для лікування хронічного нейропатичного болю. До них належать:
Антидепресанти, такі як амітриптілін або дулоксетин.
Противосудомні засоби – габапентин або прегабалін.
Щоб запобігти поверненню болю, ці препарати зазвичай приймають не менше шести місяців. Додатково можуть використовуватися засоби для місцевого застосування, такі як пластир з лідокаїном або крем з капсаїцином.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
липня 06 / 2024
-
серпня 02 / 2020
-
лютого 06 / 2024
-
вересня 17 / 2020