Закарпатський ТЦК пояснив скандал навколо призову 22-річного українця

червня 18 / 2024
Закарпатський ТЦК пояснив скандал навколо призову 22-річного українця

Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відреагував на скандал навколо призову на військову службу 22-річного громадянина. Про це йдеться в повідомленні Закарпатського ОТЦК та СП.

«Стосовно інформації, що поширюється в соцмережах про начебто неправомірні дії військовослужбовців ТЦК та СП стосовно 22-річного громадянина повідомляємо наступне:


Даний громадянин 21.06.2019 року відповідно ст. 18 та п. 2, ч. 1, ст. 37 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” за рішенням призовної комісії Печерського РВК міста Київ у зв’язку з визнанням за станом здоров’я непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час, переданий з обліку призовників на військовий облік військовозобов’язаних», — зазначили в ТЦК.

За словами центру, наразі цього військовозобов’язаного громадянина призвали на військову службу у відповідності до пункту 4 Указу Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 “Про загальну мобілізацію”, затвердженого Законом України №2105-IX від 03.03.2022 (зі змінами); відповідно абз. 2 ч. 1 ст. 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Зараз його відправили на базову військову підготовку.


«Відповідно абз. 4 ч. 1 ст. 39 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову службу в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, проходять курс базової загальновійськової підготовки», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що особи, яким не виповнилося 25 років та які є військовозобов’язаними, після уточнення військово-облікових даних і проходження медичного огляду підлягають призову та можуть бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

«Громадянин належав до категорії військовозобов’язаних, тож підлягав призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період», — стверджує ТЦК.


Підкреслюється, що щодо цього 22-річного громадянина з боку представників ТЦК та СП протиправних дій не було.

«Громадянин направлений для підготовки в навчальний центр. Нагадуємо, усі військовозобов’язані мають оновити свої дані та при наявності причин на отримання відстрочки надати відповідні документи до ТЦК та СП», — сказано в повідомленні.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар