Асоціація міст України презентувала напередодні Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні на наступні 10 років

квітня 02 / 2024


Основні положення документа, які розробили для участі міжнародних партнерів для визначення стратегічних цілей розвитку місцевого самоврядування, представив міський голова Києва, голова АМУ Віталій Кличко на урочистому засіданні Правління Асоціації.

Концепція відновлення місцевого самоврядування України одночасно через завдання за двома напрямами:

- створення для мешканців гідних умов у кожній громаді в усіх сферах життя;

- формування демократичної системи доброго урядування на всіх рівнях.

«Світ визнає важливість та успішність децентралізації як у розвитку демократії, так і в майбутній Перемозі та відбудові України. Сьогодні наше завдання – дати друге дихання розвитку місцевого самоврядування. Ми шукаємо два етапи реалізації нашої Концепції та завершення реформи з децентралізації. Перший етап – під час воєнного стану, до нашої Перемоги. Другий – 10 років після Перемоги. Серед основних завдань будуть інституційне та фінансове забезпечення роботи органів місцевого самоврядування, реконструкція місцевої інфраструктури, можливість усіх муніципалітетів забезпечити мешканців якісними й доступними послугами. Створення умов для повноцінного демократичного місцевого самоврядування», – наголосив Віталій Кличко.

З нагоди 10-річчя початку передачі повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування в Києві відбулося урочисте засідання правління Асоціації міст України, у якому взяв участь і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Крім членів Правління, у засіданні взяли участь представники дипломатичного корпусу й міжнародних організацій, високопосадовці, які започатковували, проводили та реалізовували реформу з децентралізації.

протягом 10 років тому урядове розпорядження № 333-р дало початок реформи з децентралізації. Документ став основою для децентралізації влади, яка надала громадам більше повноважень і ресурсів для розвитку.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар