Зброя, наркотики, психотропи і сигарети – на рахунку виявлень службових собак Закарпатської митниці

січня 18 / 2024

Зброя, наркотики, психотропи і сигарети – на рахунку виявлень службових собак Закарпатської митниці

Пошуково-кінологічні команди Закарпатської митниці щоденно задіяні в проведенні митного контролю громадян та транспортних засобів в пунктах пропуску з великим пасажиропотоком.

За результатами проведених у 2023 році пошукових заходів, інспектори-кінологи виявили 113 фактів порушень митного законодавства на загальну суму понад 5 млн. грн. На рахунку їх виявлень - майже 14 кг канабісу, понад 10 тисяч таблеток із вмістом наркотичних та психотропних речовин, 20 кг прекурсорів, 64 набої, 3 одиниці травматичної зброї та понад 4,5 тис. пачок тютюнових виробів.

Також кінологічні команди зафіксували півсотню спрацювань. Їхня робота розділена за різними напрямками: одні працюють на виявлення наркотичних речовин, інші - натреновані на пошук зброї та набоїв, чи тютюнових виробів.

Найчастіше чотирилапі помічники виявляли заборонені до переміщення наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори. До прикладу, бельгійська вівчарка на прізвисько Сем неодноразово спрацьовував на контрабандне переміщення медичних препаратів із вмістом наркотичних та психотропних речовин. Загалом, торік на рахунку цієї кінологічної команди – майже 5,3 тис таблеток (серед яких - наркотичний трамадол, психотропний альпразолам), 625 капсул, 25 шприців-ампул, а також – 25 грам канабісу.

А от «колега» Сема - лабрадор-ретривер Лакі, також допоміг виявити незаконне переміщення через кордон понад 3,5 тис таблеток і 259 ампул з вмістом наркотичних морфіну, ксiкодону, тилідину, трамадолу та психотропних речовин флунітразепаму тощо.

Службовий пес Закарпатської митниці на прізвисько Джоні, породи малінуа, бездоганно спрацював на виявлення майже 14 кг наркотичного засобу канабісу та понад 600 таблеток із вмістом наркотичних та психотропних речовин, ретельно прихованих від митного контролю. Перевіряючи вантажівку із застосуванням сканера, митники на моніторі звернули увагу на аномалію в кабіні водія. Задіявши кінологічну команду, чотирилапий помічник миттєво дав спрацювання на підлогу, яку довелось вручну демонтувати - і вуаля – 42 пакети з наркотичним засобом були не довезені до країн Євросоюзу. За даним фактом митниця скерувала на адресу правоохоронних органів повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину за ст. 305 ККУ.

Бельгійська вівчарка Норд відзначився знахідкою понад 20 кг пігулок з вмістом псевдоефедрину – прекурсору, який використовується для виготовлення наркотиків та обіг якого суворо обмежено. Пес блискавично винюхав значну партію пігулок, акуратно обгорнутих в поліетиленові пакунки та заздалегідь прихованих під панеллю приладів у салоні автомобіля.

Інші кінологічні команди митниці також припинили спроби незаконного переміщення зброї, набоїв та боєприпасів, та зафіксували спрацювання на виявлення прихованих тютюнових виробів.

Принагідно зауважимо, що ефективна робота кінологічних команд відіграє важливу роль у протидії митним правопорушенням. Кінологи разом із службовими собаками постійно підвищують свою кваліфікацію та покращують здібності чотирилапих, систематично навчаючись на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби. Так, у 2023 році 16 кінологічних команд Закарпатської митниці пройшли спеціальний курс, удосконаливши набуті навички, дві з яких навчались вперше. Загалом у митниці працює 17 кінологів з чотирилапими помічниками, і кожен з них показує хороші результати.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар