Понад 11 тисяч психотропних, «наркотичних» таблеток, 20 кг прекурсорів та 1 кілограм екстракту канабісу вилучили закарпатські митники на кордоні

жовтня 18 / 2023


Понад 11 тисяч психотропних, «наркотичних» таблеток, 20 кг прекурсорів та 1 кілограм екстракту канабісу вилучили закарпатські митники на кордоні з Євросоюзом

За 9 місяців 2023 року в зоні діяльності Закарпатської митниці митники задокументували 54 факти незаконного переміщення через кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів (торік за аналогічний період – 29 порушень).

Найчастіше до незаконного переміщення наркотичних засобів при перетині кордону вдаються як наші співвітчизники, так і іноземці, приховуючи їх від митного контролю в особистих речах або транспортних засобах.
Відповідно, до правоохоронних органів України направлено повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених Кримінальним Кодексом України. За виявленими фактами правоохоронними органами відкрито кримінальні провадження за статтями 305, 307, 309 КК України.
В рамках кримінальних проваджень виявлені наркотичні засоби вилучаються відповідними слідчими підрозділами правоохоронних органів.

Відтак, із незаконного обігу через кордон вилучено медичні препарати з вмістом психотропних речовин, зокрема: 10,8 тисяч таблеток, 16 флаконів, 300 ампул. Серед наркотичних засобів «фігурували»: понад 1 кг канабісу та екстракту канабісу; 224 таблетки, 10 флаконів – опію; 478 таблеток – оксікодону; 614 ампул, 7 таблеток та 50 г – морфіну; понад 4 тис таблеток, 130 ампул та 3 флакони – трамадолу; 329 таблеток тилідину, а також – амфетамін і метамфетамін. Що стосується прекурсорів, то за фактами правопорушень на кордоні вилучено 350 таблеток та 20 кг псевдоефедрину.

До слова, такі наркотичні засоби, як канабіс, трамадол, псевдоефедрин та ін, внесені до Списку №1 «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено» Таблиці І, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770. За фактами їх незаконного переміщення Закарпатська митниця направила до СБУ повідомлення про злочини, за ознаками порушення ст.305 ККУ (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів).Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар