Закарпатська митниця: результати роботи з протидії контрабанді та митним правопорушенням у 2023 році

січня 09 / 2024


Закарпатська митниця: результати роботи з протидії контрабанді та митним правопорушенням у 2023 році

Боротьба з порушеннями митних правил, запобігання та протидія контрабанді, захист економічних інтересів України загалом - пріоритетні напрямки у діяльності Закарпатської митниці.

Підбиваючи підсумки роботи за 2023 рік, за фактами порушень митного законодавства закарпатські митники склали 1 333 протоколів, загальна сума яких перевищує мільярд гривень.

Найбільше правопорушень зафіксовано на в’їзд в Україну – 809 справ на 84 млн грн, на виїзд – 524 справи на 941 млн грн.
Левова частка протоколів, а це - 652 справи на суму 83,7 млн грн складено, де предметами правопорушень виступали транспортні засоби; 98 справ на 30,5 млн грн - промислові товари; 65 справ на 4,4 млн грн – продовольчі товари; 15 справ на суму 918,5 млн грн - валюта; 34 справи на суму 6,4 млн грн – тютюнові вироби.
Крім цього, закарпатські митники зафіксували 75 спроб незаконного переміщення наркотичних та психотропних речовин, у 37 випадках було виявлено зброю, боєприпаси та спецзасоби. Відтак, митниця направила до правоохоронних органів повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.

Найчастіше порушення митних правил зафіксовано на потужних пунктах пропуску - «Ужгород-Вишнє Нємецьке», що на кордоні зі Словаччиною, «Чоп-Захонь», що на межі з Угорщиною та «Дякове-Халмеу» - з Румунією.

Щодо видів правопорушень митного законодавства, до яких вдавалися громадяни, то найчастіше зафіксовано: порушення термінів доставки транспортних засобів до митниці призначення; недекларування товарів; перевищення строку тимчасового ввезення та вивезення товарів; переміщення прихованих від митного контролю товарів через кордон; неправомірне звільнення від сплати митних платежів та їх зменшення та інші.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар