На модульному мосту, який облаштували через річку Тересва на Закарпатті, провели тестовий заїзд
Тестовий заїзд заїзд спецавтомобілями та машинами дорожників провели, аби перевірити витримку матеріалу та придатність для руху машин. Про це Суспільному розповіла заступниця директора Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області Наталія Турчак. За її словами, наразі роботи на мосту ще тривають, а рух транспорту запустять наприкінці листопада – початку грудня.
"Ми можемо говорити, що 95% робіт на мосту вже виконані. Для того, щоб запустити тут ваговий транспорт, ми мусимо провести випробування для того, щоб дати гарантію всім учасникам дорожнього руху, що міст витримає: і вагу, і пасажирів, і спецтехніку. Для того, щоб випробувати міст, необхідно навантажити пори, треба навантажити прогонову будову, як в динаміці нею мають проїхати важким транспортом, так і в статиці, тобто вони зупиняються, стоять і ми дивимося, заміряємо показники опор та наскільки гуляє прогонова будова", — розповідає заступниця директора Служби відновлення та розвитку інфраструктури Наталія Турчак.
Модульний міст через річку Тересва складається з семи конструкцій. Наразі роботи з облаштування тривають, а розпочалися у серпні.
"Зібрано і змонтовано 7 прогонів модульного мосту довжиною 266 метрів, який складається із прогонів, будемо казати за порядком: 36 м, 45 м, 30 м та чотири по 27 метрів. Наразі все змонтовано на опорні частини. Зараз проводяться роботи з закріплення температурних швів, а також виконуємо роботи з облаштування підходів. Підходи з обох сторін уже зроблене земполонтно. Буде покладений верхній шар асфальтобетону на 5 см. Залишаться роботи з облаштування узбіч та бар’єрного огородження, а також встановлення необхідних дорожніх знаків, узгоджених з поліцією", — розповідає інженер відділу технагляду Служби відновлення та розвитку інфраструктури Андрій Артюх.
За словами Андрія Артюха, спочатку на мосту запустять рух легкових автомобілів. Довжина моста 226 метрів, ширина покриття – 7 м і + 1, 5 м тротуар. Вантажопідйомність попередньо буде 40 тонни.
Заступниця директора Служби відновлення та розвитку інфраструктури Наталія Турчак додає, що міст будували зі збірної конструкція американського виробництва. Такі мости, багато де стоять в Європі, вони призначені для того, аби оперативно забезпечити проїзд тією чи іншою ділянкою. Такий міст найближче стоїть у Чернівецькій області.
На Закарпатті зібраний найдовший модульний міст в Україні. Довжина цього мосту 266 метрів. Він зібраний з 7 конструкцій. Конструкції для будівництва модульного мосту надала американська благодійна організація як гуманітарну допомогу. Розповіла Наталія Турчак.
За словами Наталії Турчак, наразі Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області не має необхідної суми грошей.
"Ми фінансуємо цей міст в рамках експлуатаційного утримання. Компанія-підрядник "ПБС", яка експлуатує дорогу Н-09, саме цю ділянку. Ця компанія була обрана для того, щоб вона побудувала цей міст. Вартість усіх робіт у договорі – 134 млн, з них є певна частина ризиків – це ті роботи, які не передбачені. Дія договору до кінця січня наступного року – мусимо розрахуватися з підрядною організацією. Розраховуємо, що такі роботи, як тут, аварійні роботи, мають бути профінансовані з Державного бюджету". — додає Наталія Турчак.