На модульному мосту, який облаштували через річку Тересва на Закарпатті, провели тестовий заїзд

листопада 24 / 2023

Тестовий заїзд заїзд спецавтомобілями та машинами дорожників провели, аби перевірити витримку матеріалу та придатність для руху машин. Про це Суспільному розповіла заступниця директора Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області Наталія Турчак. За її словами, наразі роботи на мосту ще тривають, а рух транспорту запустять наприкінці листопада – початку грудня.


"Ми можемо говорити, що 95% робіт на мосту вже виконані. Для того, щоб запустити тут ваговий транспорт, ми мусимо провести випробування для того, щоб дати гарантію всім учасникам дорожнього руху, що міст витримає: і вагу, і пасажирів, і спецтехніку. Для того, щоб випробувати міст, необхідно навантажити пори, треба навантажити прогонову будову, як в динаміці нею мають проїхати важким транспортом, так і в статиці, тобто вони зупиняються, стоять і ми дивимося, заміряємо показники опор та наскільки гуляє прогонова будова", — розповідає заступниця директора Служби відновлення та розвитку інфраструктури Наталія Турчак.
Модульний міст через річку Тересва складається з семи конструкцій. Наразі роботи з облаштування тривають, а розпочалися у серпні.


"Зібрано і змонтовано 7 прогонів модульного мосту довжиною 266 метрів, який складається із прогонів, будемо казати за порядком: 36 м, 45 м, 30 м та чотири по 27 метрів. Наразі все змонтовано на опорні частини. Зараз проводяться роботи з закріплення температурних швів, а також виконуємо роботи з облаштування підходів. Підходи з обох сторін уже зроблене земполонтно. Буде покладений верхній шар асфальтобетону на 5 см. Залишаться роботи з облаштування узбіч та бар’єрного огородження, а також встановлення необхідних дорожніх знаків, узгоджених з поліцією", — розповідає інженер відділу технагляду Служби відновлення та розвитку інфраструктури Андрій Артюх.
За словами Андрія Артюха, спочатку на мосту запустять рух легкових автомобілів. Довжина моста 226 метрів, ширина покриття – 7 м і + 1, 5 м тротуар. Вантажопідйомність попередньо буде 40 тонни.

Заступниця директора Служби відновлення та розвитку інфраструктури Наталія Турчак додає, що міст будували зі збірної конструкція американського виробництва. Такі мости, багато де стоять в Європі, вони призначені для того, аби оперативно забезпечити проїзд тією чи іншою ділянкою. Такий міст найближче стоїть у Чернівецькій області.
На Закарпатті зібраний найдовший модульний міст в Україні. Довжина цього мосту 266 метрів. Він зібраний з 7 конструкцій. Конструкції для будівництва модульного мосту надала американська благодійна організація як гуманітарну допомогу. Розповіла Наталія Турчак.


За словами Наталії Турчак, наразі Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Закарпатській області не має необхідної суми грошей.
"Ми фінансуємо цей міст в рамках експлуатаційного утримання. Компанія-підрядник "ПБС", яка експлуатує дорогу Н-09, саме цю ділянку. Ця компанія була обрана для того, щоб вона побудувала цей міст. Вартість усіх робіт у договорі – 134 млн, з них є певна частина ризиків – це ті роботи, які не передбачені. Дія договору до кінця січня наступного року – мусимо розрахуватися з підрядною організацією. Розраховуємо, що такі роботи, як тут, аварійні роботи, мають бути профінансовані з Державного бюджету". — додає Наталія Турчак.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар