На Закарпатті фіксують збільшення черги вантажівок на словацькому кордоні

листопада 17 / 2023

На Закарпатті митниця зафіксувала збільшення черги вантажівок на словацькому кордоні за рахунок фур, що прибувають із польського напрямку. Про це повідомили в пресслужбі Закарпатської митниці, передає Укрінформ.

“Станом на учора, 16 листопада, у нас на КПП “Ужгород” на словацькому кордоні було 900 машин.

Черга потроху рухається – ми оформляємо 250 машин, ця цифра відображає нашу пропускну спроможність за добу. Кількість машин, які проходять кордон за день, не змінилася”, – зазначила вона.

За словами речниці, фури наразі продовжують прибувати з пунктів пропуску з польського кордону, тож черга збільшується.

“З Волині, “Ягодина”, їм потрібно проїхати додатково 600 км. Ті, хто не поїхали на “Краківець”, мають додатково зробити коло в 300 км. Але там на польському кордоні водії стоять по два тижні в чергах, тут, на словацькому кордоні, можуть проїхати за три-чотири дні. Тому й їдуть сюди”, – пояснила ситуацію Сенгетовська.


Закарпатські митники скеровують водіїв також на угорський пункт пропуску “Тиса”, де більші потужності митниці.

Наразі на Закарпатській митниці очікують, що ситуація з польським кордоном вирішиться через санкції ЄС. Інакше, вважають, ця хвиля піде далі, і до Польщі приєднаються також Словаччина та Угорщина.

Напередодні словацькі перевізники доєдналися до польських протестувальників – із 14 по 15 годину не пропускали українські вантажівки у свою країну. Утім, за даними Закарпатської митниці, ця акція не вплинула на роботу митниці – за добу проїхали 250 вантажівок, як і завжди на цьому напрямк.Як повідомлялося, 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску “Корчова-Краківець”, “Гребенне-Рава Руська”, “Дорогуськ-Ягодин”.

Організатори протесту планують пропускати лиш по одному вантажному автомобілю на годину. Водночас протестувальники обіцяють пропускати вантажні автомобілі з вантажами безпекового, гуманітарного характеру, ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються, тощо. Організатори протесту також не будуть перешкоджати руху автобусів та легкового транспорту.


Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планується терміном на два місяці.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар