На Закарпатті вперше проходить тренінг з надання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання

листопада 13 / 2023
📍На Закарпатті вперше проходить тренінг з надання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання. До нього долучилося 16 учасників з різних громад регіону – соціальні працівники та батьки (уповноважені ними особи), які надаватимуть таку послугу.

☝️Сьогодні в навчальному центрі ГО «Неємія» в Ужгороді стартувала практична частина курсу. Вона є продовженням теоретичного блоку підготовки, який днями відбувся в онлайн-режимі, розповіла директорка Закарпатський обласний центр соціальних служб Наталія Лакатош.

За її словами, протягом п'яти днів учасники матимуть можливість вдосконалити свої знання та опанувати нові методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

💬 «Зараз нам надзвичайно важливо вміти кваліфіковано підтримати кожну дитину, а для цього фахівцям і батькам необхідно опанувати спеціальні навички та посилити свої вміння. Особливо це потрібно тим, хто надає послугу супроводу під час інклюзивного навчання», – підкреслила Наталія Лакатош.

У межах тренінгу учасники обговорять проблемні ситуації, які виникають під час освітнього процесу в дитини з особливими освітніми потребами. Також вони тренуватимуться ефективно й швидко надавати підтримку та допомогу в пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі.

🖇️ Важливим компонентом навчання стануть вправи для дотримання безпеки в закладах освіти, приміщенні, на території закладу дошкільної освіти, під час екскурсій, навчальних поїздок тощо.

З учасниками працюватимуть фахівці Закарпатського обласного центру соціальних служб, Інклюзивно-ресурсного центру Ужгородської міської ради, психологи Ужгородський міський центр соціальних служб, NGO Nehemiah Ukraine та інші.

📌 Навчання за сприяння обласної військової адміністрації проводять згідно з вимогами Міністерства соціальної політики України, наприкінці ж учасники складуть іспит, за результатами якого отримають відповідний сертифікат.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар