Новий пункт пропуску на кордоні Закарпаття з Румунією: на якому етапі хід робіт?

листопада 10 / 2023

Напередодні українська та румунська сторони провели технічну зустріч щодо оптимізації строків будівництва мосту у Білій Церкві та пункту перетину кордону.
✍️Передувало цьому підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мосту через річку Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) та Сігету-Мармацієй (Румунія).
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області здійснюватиме заходи з розвитку, будівництва, ремонту, облаштування, модернізації та утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення.
На відведеній для пункту пропуску земельній ділянці у населеному пункті Біла Церква передбачено розміщення:
👉окремих смуг руху для легкових, вантажних автомобілів, автобусів, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів;
👉модулів прикордонного та митного контролю;
👉вагових комплексів для поосьового зважування вантажних автомобілів у русі;
👉стаціонарної скануючої системи;
👉адміністративної будівлі;
👉боксів поглибленого огляду для легкових та вантажних автомобілів;
автомобільної сервісної зони.
🚐 При проєктуванні пункту пропуску будуть враховані сучасні рішення в організації перетину кордону, а саме: smart-BCP (автоматизовані системи управління рухом транспортних засобів) та є-Черга.
🇹🇩 Румунська сторона заявила про заплановану пропускну здатність пункту пропуску - 10 тисяч транспортних засобів. Проєктом передбачено влаштування смуги для пішоходів та велосипедистів, двох смуг для вантажного транспорту та смуги для автобусів. Відповідні параметри мають бути і з українського боку.
🛠Румунська сторона має намір до осені наступного року завершити роботи по влаштуванню мосту. Його довжина - 268 м, конструктивні деталі споруди будуть обладнані датчиками, що моніторитимуть стан та зносостійкість матеріалів. Нині на майданчику працює 50 працівників у кілька змін, за словами румунського підрядника, виконано вже 22% проектних робіт. Початок робіт - 22 червня 2023 року. Завершення - осінь 2024 року.
🚛«Збільшення обсягів транзиту товарів через україно-румунський кордон допоможе Україні відновити економіку після завершення бойових дій. Амбітний план - відкриття 8 нових пунктів пропуску з Україною та залучення більше 1 мільярда євро інвестицій», – зазначив Державний секретар міністерства транспорту та інфраструктури Румунії.
Новий пункт пропуску забезпечить більшу пропускну здатність та стійкість логістичного сполучення України з Румунією. Також сприятиме активізації інвестиційної діяльності та розвитку виробничої та ринкової інфраструктури в регіоні.
🤝Примітно, що зустріч української і румунської сторін відбулася 8 листопада - у день, коли ЄС оголосив про рішення розпочати процедуру переговорів з Україною про вступ до альянсу.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар