Ситуація буде складною: жителям Закарпаття слід врахувати поради від Укренерго та зробити запаси

жовтня 24 / 2023

Жителям України вже зараз необхідно зробити вагомі запаси до імовірних блекаутів.

Енергосистема в України нині захищена значно краще ніж це було минулого року. Але при цьому вони вразливіша ніж перед стартом минулої зими. У разі, якщо окупанти вдарять знову по енергооб'єктах ситуація може бути дуже складною, як відзначають в Укренерго.

Наразі українцям радять зробити запаси їжі та води, а також максимально утеплити своє житло на момент, якщо найгірший сценарій з відключенням світла стане реальним. Як утеплити будинок читайте у давнішому матеріалі.-Треба готуватися до гіршого, а сподіватися на краще. Ми знаємо, що ворог може зробити. Ми знаємо, що нам робити у тій чи іншій ситуації. Ми готові, - каже голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

Українські енергетики впродовж минулої зими набули унікального досвіду щодо ліквідації пошкоджень, і добре знають свою роботу. Але й ворог навряд відмовиться від намірів влаштувати тривалий блекаут на всій території України. До складної зими та блекаутів радять підготуватися й жителям Закарпаття. Усвідомити ситуацію закликають у Закарпатській ОВА.

Що підготувати на випадок найгіршого сценарію:
їжу (консерви, каші швидкого приготування, сухарі);
воду – питну і технічну;
засоби гігієни;
максимально утеплити житло;
якщо є можливість підготувати генератор та пальне до нього.
Павербанки, акумулятори, ліхтарі та інші освітлювальні прилади, які можуть працювати автономно;
дізнатися адресу одного-двох найближчих «Пунктів незламності», де можна буде зігрітися, зарядити акумулятори та скористатися інтернетом.
Окрім цього, вже зараз українці мають якомога економніше споживати електроенергію. Така ощадливість допоможе нам вистояти взимку.

- Ми всі можемо зробити свій внесок, пам'ятаючи про правила економного споживання. Вони полягають у тому, щоб просто не включати енергомісткі прилади у години вечірнього максимуму споживання, - зазначив глава Укренерго.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар