Закарпаття приєдналося до реалізації експериментального проєкту «Помічник ветерана»: триває реєстрація кандидатів

жовтня 23 / 2023
🫡 Закарпаття приєдналося до реалізації експериментального проєкту «Помічник ветерана»: триває реєстрація кандидатів

Запровадження інституту помічника ветерана покликане максимально спростити доступ до необхідних послуг і допомоги для наших захисників та їхніх родин. На цьому під час брифінгу наголосив Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА.

💬 «Найефективніше це можна реалізувати за принципом „рівний-рівному“, коли надавачами й отримувачами певної послуги будуть ветерани та члени їхніх сімей. Такий формат дає можливість людині, яка вже пройшла шлях адаптації, допомогти іншим подолати певні психологічні чи соціальні бар'єри», – зазначив Петро Добромільський.

За його словами, в межах відповідної Регіональної комплексної програми підтримки захисники та члени їхніх сімей мають право і можливість на отримання різнопланової допомоги. Скористатися низкою послуг та оформити матеріальні виплати можна онлайн на порталі Допомога Закарпаття. Також для визначення безпосередніх потреб ветеранів, які допоможуть і в реалізації ініціативи «Помічник ветерана», в області проводять анкетування демобілізованих захисників.

📍На початку жовтня цього року в структурі департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА сформували окреме управління, яке охоплює всі питання, пов’язані з реалізацією державної ветеранської політики в регіоні. У складі підрозділу – 3 відділи, а головне завдання фахівців – створити якісний, повноцінний та швидкий механізм взаємодії всіх відповідних служб, щоб ветеран міг отримати допомогу за місцем проживання. Про це розповіла директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна.

💬 «У 6 районах області вже створили відділи з питань ветеранської політики, а в кожній територіальній громаді визначили відповідальну особу, яка буде займатися питаннями забезпечення військовослужбовців комплексом послуг. Координуватиме роботу обласне управління ветеранської політики. Також за експериментальним проєктом „Помічник ветерана“ в підрозділах обласної, районних військових адміністрацій і громад будуть працювати демобілізовані захисники», – наголосила Ольга Травіна.

👉 Докладніше про запровадження інституту помічника ветерана в нашому регіоні розповіла заступниця директора департаменту соціального захисту населення ОВА – начальниця управління ветеранської політики департаменту соціального захисту населення ОВА Мирослава Сухар. За її словами, саме зараз триває перший етап ініціативи – реєстрація потенційних кандидатів. Помічниками ветеранів можуть стати ветерани й ветеранки, члени їхніх родин та сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників і захисниць України.

✔️ Реєстрація на посаду помічника ветерана в Закарпатській області для місцевих мешканців і жителів інших регіонів відкрита до 27 жовтня, однак її можуть продовжити в разі необхідності добору кандидатів. Подати електронну заявку охочі можуть на порталі е-Ветеран: ➡️ https://is.gd/cX9nsd.

Наступний етап – конкурсний відбір та співбесіда. Після їх успішного проходження на кандидатів чекає тритижневе спеціалізоване навчання, а згодом і офіційне працевлаштування в Сервісному офісі у справах ветеранів.

💬 «Помічник ветерана за місяць може надати послуги не більше 100 ветеранам. Від кількості послуг залежатиме рівень його заробітної плати, яка не може перевищувати чотирьох мінімальних зарплат, – зауважила Мирослава Сухар. – Найбільш потрібними ці спеціалісти будуть у тих громадах, де відповідно до Реєстру проживає найбільша кількість ветеранів».

📌 Реєстрація в Закарпатській області стартувала минулої п'ятниці, однак вже є 2 успішно зареєстровані кандидати. Також дивіться відеоінструкцію від Мінветеранів, як подати заявку на конкурс у помічники ветерана за посиланням ➡️ https://is.gd/aDjH4K.

«Помічник ветерана» – експериментальний проєкт Міністерства у справах ветеранів. У липні він стартував у Вінницькій, Львівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях, згодом до пілотування ініціативи приєдналися також Закарпатська, Сумська, Київська, Полтавська та Харківська області.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар