Розбудова системи реабілітації є одним із ключових етапів реформи галузі охорони здоров’я

жовтня 17 / 2023
⚡️🏥 Розбудова системи реабілітації є одним із ключових етапів реформи галузі охорони здоров’я. Вона передбачає застосування мультифункціонального підходу у відновленні пацієнта і якнайшвидшому поверненні його до нормального життя.

Йдеться про комплексну роботу ерготерапевтів, фізичних терапевтів, лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, психологів, психотерапевтів і психіатрів, повідомив на брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний.

📍За його словами, сьогодні безоплатну реабілітацію можна пройти в закладах, які уклали контракт з НСЗУ за пакетами «Стаціонарна медична реабілітація» та «Амбулаторна медична реабілітація». У нашій області 8 лікарень законтрактовані за «стаціонарним пакетом», 11 – за «амбулаторним» (переглянути дашборд: https://is.gd/hj3Pfj).

💬 «У кожному кластерному та надкластерному закладі охорони здоров’я має бути реабілітаційне відділення, де необхідні послуги зможе отримати кожен, хто цього потребує. На Закарпатті до кінця 2023 року такі відділення планують відкрити щонайменше ще у двох лікарнях. Наступного року в кожній кластерній лікарні буде реабілітаційне відділення». – додав Анатолій Пшеничний.

Загалом у країні буде 7 800 ліжок для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Це дозволить щороку надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації щонайменше 125-130 тис. людей 🦾

☝️Міністерство охорони здоров’я підтримало ініціативу керівництва краю щодо створення Обласного реабілітаційного центру в Ужгороді. Для багатопрофільного осередку обрали будівлю колишнього пологового.

Як розповів керівник Проєктного офісу з реалізації концепту Обласного реабілітаційного центру Тарас Гайдук, будівля потребує глибокої реновації та ремонту, однак тут вдасться розмістити великий ліжковий фонд. Також центр буде безпосередньо близько до інших лікарень та за 2 км до аеродрому, що дозволить у майбутньому транспортувати пацієнтів за допомогою санавіації.

➡️ Проєкт планують втілювати за підтримки міжнародних партнерів, благодійних організацій і донорів та за кошти обласного бюджету. Тарас Гайдук зауважив, що є вже попередні домовленості із чеськими партнерами щодо здійснення триповерхової добудови, де будуть кабінети діагностики, реабілітаційних процедур та інше. Загалом на реалізацію цієї ініціативи потрібно близько 400 млн грн. Якщо погодні умови будуть сприятливі, то роботи з реконструкції розпочнуть ще цьогоріч.

📌 Керівник Проєктного офісу з реалізації концепту Обласного реабілітаційного центру зазначив, що паралельно також триває робота над збільшенням кількості лікарів-реабілітологів, котрі працюватимуть у центрі. У цьому напрямку є тісна співпраця з УжНУ, відомими клініками та іноземними партнерами, зокрема й у США.

Відеозапис брифінгу доступний за посиланням: https://is.gd/AuXXbU.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар