На Берегівщині в с. Тисобикень біля річки Тиса фінішує будівництво Центру протипаводкового захисту

жовтня 04 / 2023


Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
За його словами, це завершальний етап інфраструктурного проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур (SAFETISZA)».
Його реалізовували спільно Україна та Угорщина задля посилення транскордонного управління водними ресурсами і зменшення збитків від паводків у межах Батарської меліоративної системи.
💬 «У листопаді минулого року у межах проєкту завершилася реконструкція лівобережної дамби річки Тиса довжиною 9,5 км на ділянці між селами Теково і Гетиня Берегівського району. Проєкт передбачав також влаштування відомчої садиби, яка слугуватиме координаційним центром у разі надзвичайних ситуацій, а також для цілодобового спостереження за водогосподарськими спорудами», – прокоментував Мирослав Білецький.
Для цього провели будівельні роботи, закупили та облаштували приміщення меблями, побутовою технікою. У Центрі встановили сучасні засоби зв’язку з інтеграцією комп’ютерної мережі у спільну українсько-угорську систему моніторингу паводкової ситуації. Всі роботи на об’єкті виконали за європейські кошти.
🙌 Тут постійно проживатиме фахівець, який у режимі реального часу буде фіксувати ситуацію на Тисі. Отже, буде можливість оперативно реагувати в разі надзвичайної ситуації. Також закупили необхідний транспорт, динамічний вимірювач ґрунту, які будуть використовувати для якісного експлуатаційного обслуговування реконструйованої дамби, додав Мирослав Білецький.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар