На Закарпатті будують Центр з протипаводкового захисту басейну річки Тиса

березня 08 / 2023


Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса реалізовує другу – інфраструктурну – частину грантового проєкту. За словами першого заступника голови ОВА Мирослава Білецького, йдеться про будівництво сучасного Центру з протипаводкового захисту.

«Технічна документація передбачає створення відомчої садиби, яку будуть використовувати як координаційний центр, де спеціалісти вестимуть цілодобове спостереження за паводковою ситуацією на території басейну р. Тиса, дбатимуть про технічне обслуговування організацій водного господарства і розширення системи моніторингу АІВС Тиса», – прокоментував Мирослав Білецький.

У межах реалізації проєкту виконають будівельні роботи з влаштування центру, проведуть внутрішнє обладнання приміщень меблями, технікою, сучасними засобами зв’язку, необхідним аварійним запасом, а також встановлять сонячні панелі як додаткове джерело енергії. Після запуску Центр інтегрують до комп’ютерної мережі в спільну українсько-угорську систему моніторингу паводкової ситуації АІВС-Тиса.

«Територію, де реалізовують проєкт, характеризують як небезпечну для паводків. Тому майбутній Центр необхідний для організації належного захисту від паводків та обміну інформацією під час надзвичайної ситуації, а також для забезпечення технічного обслуговування гідротехнічних споруд», – зауважив Мирослав Білецький.

Інфраструктурна частина проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» SAFETISZA складається з двох елементів протипаводкового захисту на території спільної Батарської меліоративної системи: реконструкції захисної дамби р. Тиса на ділянці сіл Теково – Гетиня довжиною 9,56 км та створення сучасного місцевого Центру з протипаводкового захисту на цільовій території проєкту. Роботи з реконструкції дамби успішно завершили восени минулого року, і в листопаді відбулося введення цього об’єкта в експлуатацію.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар