В Берегові відкрили оновлений парк Героїв (фото)

жовтня 02 / 2023

Сьогодні, у День захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці, у День Українського козацтва наша громада відкриває оновлений парк Героїв, де ми увіковічнюємо наших полеглих захисників у російсько-українській війні, а також замість тимчасової змінено на постійну локацію стели Небесної Сотні.

Зазначу, що використання символів у нашій територіальній громаді завжди будуть особливою характеристикою нашого регіону та нашого міста зокрема. Вся історична символіка української, угорської та інших культур завжди існували у нас поруч. Так, як це має бути в європейському Берегові, у незалежній Україні, яка прямує до членства в ЄС.У нашої громади зокрема є 18 надзвичайно вагомих причин, чому ми маємо жити в єдності й щодня намагатися робити життя в ній кращим. Це пам'ять про полеглих героїв Берегівщини: Гада Василь Васильович, Попович Роланд Степанович, Тимощук Михайло Петрович, Тюріков Олег Олексійович, Кузьменко Сергій Миколайович, Товт Шандор Ернестович, Бричак Володимир Володимирович, Кушнір Михайло Васильович, Гринь Василь Сергійович, Рошинець Іван Еріхович, Фидря Богдан Васильович, Левчук Сергій Іванович, Алексеєнко Максим Вікторович, Домашин Андрій Ростиславович, Кривий Андрій Васильович, Кільдюшкін Віталій Васильович, Шебештьен Ласло Ласлович, Куць Сергій Сергійович.
Кожен з них – наш герой, за кожного з них болить душа і зі скорботою та гордістю завжди пам’ятатиме наша громада!

На сьогоднішньому заході також були присутні почесні гості, а зокрема: Федір Шандор – Повноважний Посол України в Угорщині, депутат обласної ради, Тарас Кремінь – Уповноважений із захисту державної мови, В’ячеслава Медвідь – письменник, лауреат премії Національної премії України ім.. Т. Шевченка, Микола Васьків – доктор філологічних наук, професор, заввідділу філології Інституту українознавства, Віктор Кириченко – тимчасово виконувач обов’язків командира 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатська бригада, підполковник, Сергій Лебідь – командир військової частини А7125, підполковник, а також багато інших поважних осіб
Символічно, що також цього дня у такій урочистій обстановці вперше відбулося нагородження новою відзнакою «Захисник Батьківщини – Герой Берегівської Громади» двох наших захисників - берегівчан, серед яких на превеликий жаль, один посмертно. Нагороджуваному, або члену сім’ї загиблого, крім диплому та власне відзнаки, надається разова грошова допомога у розмірі 20 тисяч гривень.

Так, почесне звання «Захисник Батьківщини – Герой Берегівської Громади» присвоєно уродженцю міста Берегове, командиру 59-ї окремої мотопіхотної бригади, полковнику Збройних Сил України, Герою України Вадиму Сухаревському, який також особисто був присутній на відкритті Меморіального комплексу. Крім того відразу після завершення урочистого заходу, в парку Героїв разом з Героєм Вадимом Сухаревським посадили дерево платан, як символ пам’яті про наших загиблих захисників.

Цього дня почесне звання «Захисник Батьківщини – Герой Берегівської Громади» отримав і уродженець міста Берегове, штаб-сержант Збройних Сил України Алексеєнко Максим (посмертно). Для отримання нагороди запрошено родину полеглого Героя - маму - Світлану Олександрівну, сина - Микиту та дружину Ларису Василівну.
Наприкінці урочистого заходу усі бажаючі мали можливість здійснити покладання корзин та квітів до обеліску та стели «Небесної сотні».

Насамкінець також хочу подякувати керівництву громадської організації «Перегіум» в особі директора Стефана Рейпаші, а також ГО «Кожен може допомогти», а саме Тетяні Вовкунович, Богдану Гоцинцю, заступниці міського голови Надії Ловзі, які виконували організаційні моменти під час спорудження об’єкту та власне майстрам будівельних робіт: Олександру Рябікову та Шандору Нодю.

Впевнений, що мешканці нашої громади та її гості з повагою буду ставитися до пам’яті полеглих героїв. Водночас цей меморіальний комплекс завжди буде нагадувати про непомірну ціну, яку сплачує вся країна та наша громада зокрема за можливість жити в мирі на своїй землі, у незалежній Україні.
Нехай же береже Пресвята Богородиця всіх наших захисників і захисниць на лінії вогню, адже ми палко чекаємо кожного з них вдома живим та неушкодженим. Мирного неба всім нам. Слава нашим героям та разом – до Перемоги!По це повідомив у соціальній мережі ФБ міський голова Берегова – Золтан Бабяк.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар