В Україні триває процес імплементації Закону «Про медіа»

вересня 20 / 2023
✍️ В Україні триває процес імплементації Закону «Про медіа». Він передбачає оновлення національного законодавства в цій сфері відповідно до стандартів ЄС.

Про виклики та проблемні питання, з якими зіткнулися закарпатські медійники на початковому етапі впровадження нововведень, говорили сьогодні в обласній військовій адміністрації з представниками регіональних ЗМІ.

Під час відкриття заходу директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Молдавчук подякував усім присутнім за їхню професійну діяльність і розуміння ваги слова в час війни.

💬 «1 травня цього року набув чинності Закон України „Про медіа“, що допомагає нам підвищувати якість комунікації з громадськістю та рухатися в напрямку до європейської спільноти. Звісно, що в процесі його імплементації у представників ЗМІ виникають певні питання чи ж пропозиції щодо змін, уточнення або доповнення. Оскільки сфера медіа – це завжди динамічний простір, що готовий до змін та діалогу, сьогодні ми зібралися для конструктивного обговорення робочих моментів», – відзначив Роман Молдавчук.

За його словами, основна мета зустрічі – почути пропозиції медійників та напрацювати механізм врахування інтересів локальних медіа. У пріоритеті – лобіювання тих питань, які дійсно важливі для регіональних ЗМІ.

➡️ Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Закарпатській області Володимир Цаповський акцентував на основних питаннях імплементації Закону, нагадав чинні мовні квоти та застеріг від можливих порушень під час ефірів.

На необхідності реєстрації й перереєстрації друкованих та онлайн-медіа наголосила Тетяна Маркусь, начальниця відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Закарпатській області Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

💬 «Зараз для ЗМІ, які ще не отримали реєстрації, важливо пройти цей етап якнайшвидше. Офіційний статус дасть можливість для медійної діяльності та подальший допуск до акредитації», – зазначила Тетяна Маркусь.

Учасники зустрічі також мали змогу поставити свої запитання стосовно певних аспектів імплементації Закону «Про медіа», зокрема з урахуванням особливостей нашого регіону.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар