Кібезбезпека і діджитадізація. Керівники Закарпатської обласної ради беруть участь у міжнародній конференції ISSS 2023

травня 15 / 2023
Кібезбезпека і діджитадізація. Керівники Закарпатської обласної ради беруть участь у міжнародній конференції ISSS 2023 у чеському місті Градєц Кралов

Володимир Чубірко та Андрій Шекета представляють Україну на ювілейній 25-тій міжнародній конференції ISSS 2023 з діджитадізації і кібезбезпеки. Вона проходить сьогодні у конгрес-центрі крайового Уряду чеського міста Градєц Кралов та зібрала близько 500 учасників. Велика кількість представників ІТ-сфери долучилися до конференції онлайн.
Панельні дискусії присвячені темам діджиталізації та цифровій ідентифікації, портальним рішенням для органів державної влади, економіці проєктів державного управління, геоінформатиці, цифровізацї у сфері соціальних справ тощо.

На заході присутні прем’єр-міністр ЧР Петр Фіала, 3 міністри, голова Сенату парламенту Мілош Вістрчіл, перша віце-спікерка Палати депутатів Вера Коварова, гетьман Краю Височина Вітзеслав Шрек, керівники фірм та інституцій, пов’язаних зі сферою новітніх технологій.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко під час вітального слова подякував народу Чеської Республіки за підтримку України. Також він наголосив на важливості об’єднання країн Європи задля протидії кібератакам терористів, адже нинішні війни проходять не тільки по лінії фронту, а й в інтерактивному просторі. За словами Володимира Чубірка, з початку великого вторгнення Україна пережила великий хакерський тиск. РФ здійснила понад 2 тис. масштабних атак на державні органи управління, головна мета яких – шпіонаж, отримання даних про громадян, логістику переміщення всередині країни, знищення критичної інфраструктури, а також психологічний тиск на людей.

Між тим українська ІТ-армія з перших же днів війни організувалася для того, щоб відбивати російські хакерські атаки. З’явилися кібер-партизани, які продемонстрували велику винахідливість і обізнаність.

Військові аналітики відзначають, що Україна вивела мистецтво війни за межі фізичного поля бою та традиційних учасників, дозволяючи цивільним, приватним бізнесам та організаціям допомагати у війні. Сьогодні проти росії воює велика армія не тільки професійних військових, а також вмотивованих громадян України, які хочуть захистити свої родини, свою батьківщину. Це вплине на те, як у майбутньому воюватимуть інші країни.

«Наша війна багато чого навчила. Головний висновок полягає в тому, що для того, щоб протистояти агресії, весь світ повинен об’єднатися й створити єдину мережу протидії загрозам життя людей та демократичних цінностей», - сказав Володимир Чубірко.

Також він зазначив, що, подолавши зло та покаравши військових злочинців, Україна повернеться до мирних розробок. Ми маємо чим пишатися і передавати досвід.

«Україна позиціонує себе як одного з найбільших глобальних експортерів ІТ-послуг. Ми здійснили прорив у побудові цифрової держави, поставивши за ціль – створити найзручнішу систему з точки зору отримання державних послуг й розпочавши втілення програми Президента «Держава у смартфоні». У додатку «Дія» ми запустили перші у світі цифрові паспорти, які діють на рівні з паперовими. Скоро ми взагалі забудемо про паперові довідки. Це робиться для того, щоб подолати корупцію, черги, бюрократію. І таких проєктів і послуг з’являється все більше», - наголосив Чубірко.

Також він додав, що важливо, аби Європа сприймала й підтримувала Україну як рівноправного партнера. І це відчувається на сьогоднішній конференції.Категорія : Суспільство


Залишити Коментар