Голова облради ініціює створення українсько-румунського благодійного фонду

травня 08 / 2023

Про це сьогодні заявив Володимир Чубірко під час робочої зустрічі із Консулом Румунії в Солотвино Граціаном Флоріном Пирву та представниками Союзу Українців Румунії. У ході перемовин сторони обговорили шляхи поліпшення конструктивної комунікації між громадами з українського та румунського боку. Зокрема, і через розвиток прикордонної інфраструктури між двома країнами у пунктах пропуску та відновлення логістичних артерій.
Окремо проаналізували нагальні потреби області, що виникли через збройну агресію росії проти України. Зокрема, йшлося про необхідність організації ефективної системи реабілітації українських військових. Відтак спікер облради запропонував румунським партнерам розглянути можливість створення благодійного українсько-румунського фонду за прикладом українсько-чеського фонду ВІЗА, який понад 15 років успішно впроваджує у Закарпатті спільні проєкти розвитку. Голова облради принагідно подякував народу Румунії за допомогу українцям із першого дня війни, окремо – Союзу Українців Румунії за надану поміч реабілітаційному відділенню Тячівської лікарні.
На зібранні обговорили також і механізм співпраці у сфері інклюзії, зокрема створення інклюзивно-ресурсних кімнат у закладах освіти в області.
Участь у зустрічі взяли: Консул Румунії в Солотвино Граціан Флорін Пирву, Голова Марамуреської філії СУР Мирослав Петрецький, Ірина-Люба Горват Генеральний секретар Союзу українців Румунії, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, заступник голови Василь Дем’янчук, керуюча справами обласної ради, депутатка облради Мирослава Ливч, заступник начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Уляна Гурчумелія, обласні депутатки Зоя Темнохудова та Марія Сігетій, директор КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» Іван Шіман.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар