Логістика, реабілітація військових та євроінтеграція: керівництво Закарпатської обласної ради провело зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні

жовтня 04 / 2022

Насамперед голова облради Володимир Чубірко привітав пана Алехандра-Віктора Микулу з нещодавнім призначенням на високу і відповідальну посаду. Відтак розповів про ситуацію в Україні й Закарпатті зокрема. Значну увагу спікер облради приділив питанню логістики між Україною та Румунією.
Через війну і блокування морських шляхів для України особливо гостро постало питання транзиту продукції до Євросоюзу. Як наслідок – перед вантажними пунктами пропуску на Закарпатті утворилися величезні черги з вантажівок, які сягають від 5 до 20 кілометрів. У такій ситуації будь-які зрушення у напрямку розширення вантажопотоку на кордоні і, відповідно, логістичного коридору може стати позитивним. На порядку денному, зокрема стоїть побудова мосту, який би з’єднав українську Білу Церкву та румунський Сігету Мармаціей як окремий КПП та відновлення КПП Хижа-Тарна Маре.
У напрямку розвантаження кордонів в умовах збільшення транзитопотоку, на думку голови облради, варто зробити акцент над розвитком мережі залізничного сполучення України з ЄС, у тому числі через Румунію. Для цього на Закарпатті є адаптована мережа євроколії і залізничні вузли, як б могли зв’язати румунське місто Хальмеу з Угорщиною, Словаччиною та рештою України. Такий розвиток дозволив би організувати цілі логістичні кластери по обидва боки кордону і створити тисячі робочих місць. Крім того, у одних цистернах можна б після очистки, у цілях економії, возити на звороті різні товари.
У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол теж зауважив на різкому збільшенні вантажопотоку через Румунію. Так, за його словами, за минулий рік до Румунії з України заїхало понад 20 тисяч каміонів, а у 2022 році до жовтня – вже близько 77 тисяч! Вперше для експорту товарів з України було задіяно річкові шляхи. Мільйони тон вантажів доправляються до портів міста Галац і Константа. Однак, за підрахунками пана Микули, в один середній склад потягу із зерном поміщається близько 700 каміонів. Тому залізничне сполучення в умовах утруднення морського сполучення, себе й справді оправдовує і є більше екологічним.
Голова облради також висловив подяку присутньому на зустрічі Консулу Румунії в Солотвино Граціану-Флоріну Пирву за гуманітарну підтримку українців з перших днів війни. Були часи, коли пан Пирву ночував на кордоні аби забезпечити переїзд наших громадян, які тікали від обстрілів. Це підтвердив і голова Тячівської райради Юрій Берінде. Він, зокрема, розповів про хороші відгуки українців про перебування у Румунії.
Володимир Чубірко також попросив допомагати й надалі українцям, які справді потребують підтримки у Румунії, перевіривши перед тим, чи людина справді приїхала із зони бойових дій, чи вона звичайний турист.
Крім того, у ході розмови голова обласної ради попросив сприяння пана Посла у реабілітації українських військових. У тому числі – і через надання обладнання для цих потреб. Також Володимир Чубірко звернув увагу дипломата на те, щоб розглянути можливість оздоровлення або організації відпочинку для дітей українських військових. Наразі такі поїздки закарпатських дітей організували партнери Закарпаття з Литви, Угорщини, Чехії та Польщі.
Алехандр-Віктор Микула також цікавився досвідом Закарпаття у євроінтеграційних процесах та озвучив можливість обміну досвідом із румунськими фахівцями у цій галузі. Натомість Володимир Чубірко розповів, що особисто сприяв укладенню понад 120 угод між Закарпаттям і містами й регіонами ЄС та створив з іноземними партнерами єдине у своєму роді європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА. Останнє сьогодні реалізовує проект РЕВІТАЛ із відновлення проваль у селищі Солотвино на кордоні з Румунією.
На завершення зустрічі пан посол подякував за щирість та теплий прийом і попросив голову Закарпатської облради надіслати озвучені і додаткові пропозиції йому для опрацювання.
З боку румунської сторони у зустрічі, окрім панів Алехандра-Віктора Микули та Граціана-Флоріна Пирву, взяв участь заступник керівника дипломатичної місії Румунії в Україні Малеа Ґеорґе Маріан. Окрім голови облради, у розмові з дипломатом взяли участь заступник голови ради Василь Дем’янчук, керуюча справами облради Мирослава Ливч, голова Тячівської райради Юрій Берінде, депутат облрадиЮрій покорба, який представляє румунську нацменшину, керівник представництва Міністерства закордонних справ України в Закарпатській області Іван Лукачук та заступник начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Уляна Гурчумелія.
Пресслужба Закарпатської обласної ради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар