Закарпатські медики навчаються надавати допомогу у випадках найбільш поширених психічних розладів

березня 21 / 2023
Закарпатські медики навчаються надавати допомогу у випадках найбільш поширених психічних розладів. Такий курс для лікарів України запустили наприкінці минулого року.

Станом на сьогодні його пройшов 231 медичний працівник області.

Навчання орієнтоване здебільшого на фахівців первинної ланки, хоча заявку на навчання можуть подати всі охочі. Після завершення курсу лікарі зможуть допомагати пацієнтам боротися із депресіями, неврозами, вчасно їх діагностувати та лікувати, а за потреби спрямовувати до вузьких спеціалістів.

Окрім того, 11 закладів охорони здоров’я області вже уклали угоди з НСЗУ щодо надання такого виду допомоги. Ідеться про обласні психіатричні лікарні м. Берегова та с. Вільшани, Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров'я та медицини залежностей, Ужгородська і Тячівська поліклініки, Чопський, Мукачівський, Виноградівський, Іршавський, Свалявський та Великобичківський центри ПМСД.

Найближчим часом ще 60 закарпатських медиків пройдуть навчання щодо супроводу та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.

Для українців зараз дуже важливий доступ до психологічної допомоги. Щодня кожен з нас має справу з болем, страхом, втратами дому, рідних, близьких. Це не може не впливати на наше ментальне здоров’я. Аби бути у ресурсі, важливо отримати підтримку і кваліфіковану допомогу. А медикам важливо вміти працювати з такими проблемами і фахово підтримати своїх пацієнтів.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар