Сьогодні в Ужгороді стартував триденний круглий стіл щодо забезпечення освітніх прав представників національних меншин

січня 31 / 2023
⚡🧑‍🏫 Сьогодні в Ужгороді стартував триденний круглий стіл щодо забезпечення освітніх прав представників національних меншин.

Знаково, що захід проводять у нашій області, де компактно проживає найбільша кількість представників нацменшин. На цьому під час відкриття наголосив Шинкарюк Ігор - заступник голови Закарпатської ОДА.

«Питання, які стосуються національних менших, ворог використовує як фактор дестабілізації в нашому краї та в інших регіонах країни загалом. Ми стежимо й відповідно реагуємо на ці виклики, адже розуміємо всі ризики. Нині ми об’єднані як ніколи, зокрема й у питаннях щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх українців», – зауважив Ігор Шинкарюк.

В умовах війни важливо забезпечувати освітні права, дбаючи й про безпеку та психологічне здоров’я усіх учасників навчального процесу, підкреслила заступниця міністра освіти і науки України Віра Рогова. За її словами, понад 156 тисяч дітей стали внутрішньо переміщеними особами, тож надання якісних освітніх послуг дітям, зокрема й на деокупованих територіях, – це надскладне завдання.

Регіональна освітня політика навіть в умовах воєнного стану здійснюється відповідно до сучасних потреб та з урахуванням особливостей нашого краю. Як повідомила директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець, йдеться передусім про поліпшення якості освіти, доступу до неї, а також про підвищення ефективності роботи закладів освіти за різними напрямками.

«Виважені та гнучкі підходи до реалізації на місцевому рівні державної політики успішно втілюються завдяки системному програмному підходу», – зазначила Мар’яна Марусинець.

До круглого столу також долучилися очільник Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, директори профільних департаментів Львівської та Чернівецької ОВА, представники обласного управління Державної служби якості освіти та керівники закладів вищої і загальної середньої освіти.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар