Суспільство
790 Переглядів
0 Рейтинг
Круглий стіл у межах проєкту «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади» відбувся в Ужгороді
грудня
25
/ 2022
До обласного центру Закарпаття із дводенним візитом приїхали партнери проєкту – директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх та голова правління ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослав Грибальський, які були модераторами заходів.
У круглому столі в Ужгородській міській раді взяли участь представники Ужгородської міської ради, Закарпатської обласної військової адміністрації, досвідчені експерти та місцеві громадські лідери, зокрема заступник міського голови Вадим Борець, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, представники департаменту соціальної політики, управління економічного розвитку міста, транспортного відділу та депутати Ужгородської міської ради Олена Камінська й Мирослав Горват, а також представники товариства інвалідів праці та дитинства «Оптиміст» – Віктор Базько, ГО «ФОРЗА» – Леся Лойко, товариства захисту осіб з інвалідністю «Надія» – Ольга Принцовська, ГО «Поряд з Вами» – Марина Сташина-Неймет, МСРЦ «Дорога життя» – Олег Кириленко.
Заступник міського голови Вадим Борець, який курує напрям соціального захисту, поінформував, що до повномасштабного вторгнення росії в Україну на обліку в Ужгороді перебувало 5 696 осіб з інвалідністю. Зараз їхня кількість значно збільшилася за рахунок внутрішньо переміщених осіб, тож міська рада докладає всіх зусиль, щоб забезпечити їм комфортні умови для перебування в місті.
Також Вадим Олександрович нагадав, що у місті курсують 27 низькопідлогових автобусів, користування цим транспортом зручне для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Сучасний транспорт придбали за кошти міського бюджету для КП «Ужгородський муніципальний транспорт». Триває робота над створенням умов для безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об’єктів інфраструктури – до місць загального користування, відпочинку, лікувально-реабілітаційних, спортивних закладів, зупинок громадського транспорту та інших видів соціального сервісу.
Затверджено й «Стратегію із створення безбар’єрного простору на території Ужгородської територіальної громади на період до 2030 року», метою якої є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права тощо.
Проєкт «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади», у межах якого відбувся круглий стіл, реалізовується Львівською асоціацією розвитку туризму у партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» та музеєм митрополита Андрея Шептицького за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Проєкт триватиме до червня 2023 року на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Рівненської областей, зокрема у громадах міст Львів, Золочів, Луцьк, Ужгород, Рівне.
Ціллю проєкту є покращення умов інклюзивності й безбар’єрного середовища культурно-історичної спадщини та інших туристичних об’єктів західного регіону з можливістю відтворення на всій території України, що сприятиме рівній доступності та привабливості послуг у сферах культури й туризму для всього населення і водночас створить можливості для економічного відновлення і зростання на місцевому рівні.
У межах реалізації проєкту проведуть аудит доступності туристичних об’єктів, проаналізують програми та плани створення інклюзивних просторів на рівні областей та громад і напрацюють рекомендації для покращення доступності.
Категорія : Суспільство