Організація спроможної мережі закладів охорони здоров’я – актуальне питання сьогодення

грудня 20 / 2022

Організація спроможної мережі закладів охорони здоров’я – актуальне питання сьогодення

Про це сьогодні йшлося під час зустрічі представників Української асоціації районних та обласних рад й членів Асоціації та фахівців Міністерства охорони здоров’я України. Обговорення відбулося у форматі Zoom-вебінару, яке організували менеджери Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Від Закарпаття у заході взяла участь керуюча справами облради, депутатка облради Мирослава Ливч.
У ході вебінару Олексій Яременко, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції презентував проєкт Постанови КМУ «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я». Обговорили, що саме зміниться в питаннях організації та надання медичної допомоги населенню, а саме: механізм функціонування госпітальних округів та кластерів; принцип роботи спроможної мережі лікарень у кожному окрузі; принцип поділу медзакладів на надкластерні, кластерні та загальні; функції та вимоги до такої мережі.
Наголошувалося, що метою реформи є створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я, їх розвиток згідно з сучасними підходами до формування госпітальних округів для забезпечення населення ефективним і доступним медичним обслуговуванням та відбудова закладів охорони здоров’я, які зруйновані у результаті збройної агресії рф.
Серед принципів формування госпітальної мережі: доступність, безпека та якість медичної допомоги; децентралізація менш складових медичних послуг та концентрація більш спеціалізованої медичної допомоги; диференціація послуг в залежності від складності випадків і управління ризиками.
Фахівці зауважують, що кластерний медзаклад – це багатопрофільний лікарняний заклад, що забезпечуватиме на території госпітального кластера потребу населення в медичному обслуговуванні у найбільш поширених захворюваннях в станах за напрямами медичного обслуговування. Такий заклад охорони здоров’я визначається один на госпітальний кластер та розташовується в адміністративному центрі району. Додатково кластерним закладом може бути визначено заклад охорони здоров’я, який відповідає певним умовам: населення не менше ніж 150 тисяч, показники захворюваності, поточна та прогнозна міграція, транспортна доступність.
Учасники зустрічі запитували представників профільного міністерства про алгоритми: призначення керівників таких закладів, включення шпиталів для ветеранів у госпітальні кластери, чи може дитяча лікарня стати кластерною тощо.
Під час обговорення посадовець облради Мирослава Ливч зауважила, що при подальшому впровадженні ініціативи, фахівцям варто врахувати специфіку гірських районів зокрема, відстані населених пунктів між собою, стан доріг, що може ускладнювати пацієнтам шлях до лікарень в цих округах для отримання медичної допомоги. Тому важливим є комплексний підхід до усіх цих питань.
Пресслужба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар