9 та 10 грудня у м. Сату Маре (Румунія) проходив ХІ Міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність»

грудня 11 / 2022

Союз українців Румунії офіційно співпрацюватиме із Закарпатською обласною радою, Академією культури і мистецтв, Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту і Виноградівською міською радою.
Від Закарпаття участь у заході беруть голова та депутати облради, освітяни, історики, представники територіальних громад. У рамках симпозіуму відбулося укладання Угоди про співробітництво та організацію відносин між Союзом українців Румунії, Закарпатською обласною радою, Академією культури і мистецтв, Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту і Виноградівською міською радою.
Офіційний документ підписав голова Союзу українців Румунії, депутат Парламенту Микола-Мирослав Петрецький спільно з Володимиром Чубірком та керівниками закладів: Наталією Шетелею, Василем Коцаном, заступником міського голови Виноградова Віталієм Любкою.
За словами Володимира Чубірка, наразі Закарпаття бере участь у двох спільних з Румунією транскордонних програмах, в рамках яких реалізуються десятки проєктів у сфері освіти, медицини, безпеки і надзвичайних ситуацій, дорожньої інфраструктури тощо. Нова угода стане додатковим інструментом активізації співпраці між сусідніми громадами Закарпаття і Румунії, освітніми і культурними установами.
Голова обласної ради подякував народу сусідньої держави, який протягнув руку допомоги у скрутний час. Із самого початку повномасштабної агресії росії Румунія надала військову, міжнародну та гуманітарну підтримку Україні. Активну позицію зайняла організація «Союз українців Румунії», яка представляє нашу діаспору та етнічних українців у різних органах влади. Під час зустрічей із закарпатською делегацією Микола-Мирослав Петрецький запевнив у подальшій підтримці українських біженців, а також громад нашої області, які надали прихисток ВПО.
Голова Повітової ради Сату Маре Чобо Патакі й перфект повіту Раду Тіберіу Рока у вітальному слові під час відкриття симпозіуму висловили захоплення українським народом, який кинув виклик другій армії світу, став на захист своєї незалежності і демократичних європейських цінностей. Вони також запевнили, що робитимуть все можливе, аби допомога Україні не припинилася, а співпраця із Закарпаттям розширювалася.
«Думками і діями ми були і будемо завжди з вами. Сподіваємося, що дуже швидко війна стане минулим, а не сучасним України. Ми й надалі будемо гарними сусідами, можете на нас розраховувати», - сказав Патакі.
У симпозіумі взяла участь керуюча справами Закарпатської обласної ради, депутатка Мирослава Ливч та Наталія Шетеля. Спеціальним гостем був депутат Федір Шандор, який вже 300 днів проходить службу в лавах ЗСУ, з них майже 150 днів на фронті. Його виступ стосувався пошуку можливостей для продовження освіти під час війни. Також він засудив новий вид міжнародної політики – «відвідувати знищені українські Ірпінь, Бучу, плакати за загиблими мирними жителями, але при цьому заявляти про неучасть у війні; засуджувати агресора, але не виганяти його з ООН».
На противагу таким політикам Румунія була однією з перших країн, яка почала постачати Україні летальну зброю, тренує українських військових, засудила незаконні референдуми на окупованих територіях, виступає за притягнення росії до відповідальності в міжнародних судах, підтримує Україну на шляху до вступу в ЄС і НАТО.
Закарпатці підкреслили, що робитимуть все можливе для того, аби стосунки між нашими країнами ставали міцнішими, а життя громад по обидва боки кордонів – якіснішим.
Після цього науковці взяли участь у секціях, де представили свої розробки у рамках заявленої симпозіумом теми.

Пресслужба Закарпатської обласної ради.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар