Завдяки туристичному путівнику про Закарпаття зібрали 25 000 грн на потреби 68-го батальйону

листопада 05 / 2022

Завдяки туристичному путівнику про Закарпаття зібрали 25 000 грн на потреби 68-го батальйону[sup][/sup]

15 тис. грн. зібрала від продажу туристичного путівника «Закарпаття очима угорців» Закарпатська угорська туристична рада. Організація додала також від себе 10 тис. грн. і передає всю суму (25 тис. грн.) на підтримку 68-го окремого батальйону територіальної оборони, в якому служить депутат Закарпатської обласної ради, відомий туризмознавець, професор Федір Шандор.

Путівник презентували минулого тижня у Мукачеві, під час якої видавці оголосили про благодійну акцію: всі кошти від реалізації книжки передадуть військовим. Путівник став результатом тривалої 5-річної праці фахівців Закарпаття і Угорщини, викладачів Закарпатського угорського інституту, екскурсоводів, повідомляє Ужгородський прес-клуб.

«Українською мовою путівник був перекладений ще до війни. Так само завершили роботу і коректори. Але війна відклала плани з презентацією, - каже Йосип Торпої, редактор путівника. – Потім до Туристичної ради звернувся Федір Шандор, чи не могли б допомогти 68-му батальйону фінансово. У нас виникла ідея зробити презентацію, а всі гроші з реалізації перерахувати на підтримку військових». За словами Йосипа Торпої, для українського читача додали більше пояснень щодо історичних постатей, які більше відомі угорському туристу. Наприклад, про Ракоці, Ілону Зріні тощо. До укладання путівника долучився Шандор Ковач, екскурсовод із Закарпаття, який вже тривалий час живе в Угорщині. У путівнику описано основні маршрути по Закарпаттю, розподілених по окремих районах. А також розміщено понад 100 фотографій, окремим блакитним кольором виділено пішохідні маршрути.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар