Щойно закінчилося засідання Ради оборони області

жовтня 27 / 2022

Одне з питань порядку денного стосувалося ситуації з енергопостачанням у регіоні та систематизації черг відключень населених пунктів у зв’язку з відповідним рішенням НЕК «Укренерго».
Декілька днів поспіль аварійні відключення відбувалися за раніше затвердженими чергами на випадок аварій до швидкого відновлення, які не передбачали системне вимкнення електроенергії на довготривалий термін по всій країні. Бомбардування терористами нашої енергосистеми призвели до таких обставин. Потрібно враховувати, що енергосистема – це складний механізм, а новий формат подачі електрики – трудомісткий процес.
У зв’язку з цим громади Закарпаття могли спостерігати тривалі відключення в одних і тих самих населених пунктах регіону або відключення окремих вулиць.
Нові обставини вимагають перегляду планів вимкнення та систематизації цього процесу. Потрібно врахувати, щоб лікарні, екстрені служби, насосні станції та інше працювало без зупинки. На це потрібен деякий час.
Тому прошу всіх поставитися з розумінням. Фахівці НЕК «Укренерго» 24/7 працюють над стабілізацією графіків аварійних відключень.
Заслухавши інформацію від представників ПрАТ «Закарпаттяобленерго» щодо створення умов для спроможності енергосистеми забезпечувати функціонування об’єктів критичної інфраструктури, вирішили доручити ПрАТ «Закарпаттяобленерго» невідкладно:
✔️ здійснити аналіз даних контрольних та режимних вимірів навантаження з підстанцій 35/110 кВ ПрАТ «Закарпаттяобленерго» по лініях (фідерах) 6-10 кВ, які не внесені до погоджених Закарпатською обласною військовою адміністрацією графіків аварійних відключень з центрів живлення на 2022-2023 роки;
✔️ невідкладно підготувати обґрунтовані пропозиції з реєстром ліній 6-10 кВ з класифікатором за типами споживачів, з розбивкою величин навантаження, що відключаються, та чергами для формування додаткового графіка аварійного відключення;
✔️ надати Закарпатській обласній військовій адміністрації на погодження додатковий графік аварійного відключення для компенсації обсягу навантаження та мінімізації часу відсутності електропостачання у споживачів.
Після вжиття цих заходів плануємо вийти на стабільний та системний план, який буде зрозумілий усім мешканцям.
Тобто розширюємо перелік абонентів вдвічі для того, щоб зменшити час відключень так само вдвічі. Обмежень, на жаль, не уникнути, тому потрібно об’єднатися і разом стійко пройти це важке для країни випробування.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар