На Тячівщині водники захистили населений пункт від можливого підтоплення

жовтня 06 / 2022

В результаті проходження щорічних повеней та паводків, а особливо січневого паводка 2022 року, в селі Калини, що на Тячівщині, відбувся звал водяного потоку річки Тересва на лівобережну дамбу, що призвело до її руйнації, замулення і занесення залишками деревини та чагарників три підмостових прольоти.


Начальник Тячівського міжрайонного управління водного господарства – Стойка Сергій, розповідає:

Ситуація була однією з складних, адже після паводку на початку цього року, пошкоджена минулорічними паводками, лівобережна дамба в селі Калини, ще більше зруйнувалася. Таке пошкодження несло пряму загрозу населеному пункту та автодорожньому мосту, який об’єднує дві частини села по обидва берега річки, під час можливого паводку, повені чи навіть льодоходу.

В першу чергу це повне руйнування лівобережної дамби та загроза автодорожньому мосту, крім того, підтоплення дворогосподарств людей які живуть неподалік.

Проводилися неодноразові спільні комісії обстеження з фахівцями різних служб, залучались фахівці управління для прорахунку будівництва, тобто відновлення гідротехнічної споруди (дамби). Піднімалось питання на рівні району, а згодом і на рівні області.
Нажаль, на відновлення лівобережної дамби в селі Калини, Тячівського району коштів не виділено, адже в Україні розпочалася війна, яка принесла в наші будні неприємні корективи.

Головний інженер Тячівського міжрайонного управління водного господарства – Тхорук Микола, додав що під час зимового паводку спільно з працівниками водного господарства, на місті працювала аварійна бригада села, тоді вдалося не допустити підтоплення, адже працювали на повну. Викладали мішки з сипучими матеріалами, а також було прийнято рішення повалити дерева та закріпити їх повздовж пошкодженої дамби. Спільними зусиллями вберегли пошкоджену дамбу від більшої руйнації.

В зв’язку з відсутністю коштів на повне відновлення гідротехнічної споруди, було прийнято рішення, роботи виконати з використанням техніки Тячівського МУВГ за рахунок наданого пального з обласного резервного фонду Закарпатської ОВА та місцевого бюджету Дубівської селищної громади. – продовжив пан Сергій Стойка.Тячівським міжрайонним управління водного господарства виконані першочергові невідкладні роботи по недопущенню подальшого розмиву та руйнування пошкодженої лівобережної дамби на річці Тересва, Тячівського району, в два етапи, а саме:

першим етапом було влаштовано прокоп в руслі річки для відведення течії від пошкодженої дамби;

другим етапом виконані роботи по підсипці тіла дамби.

Виконання даних робіт допоможе при можливих паводках та повенях, захистити від підтоплення та затоплення частини села, вберегти від руйнування автодорожнього мосту, який сполучає два береги села між собою.Карпатський Об'єктив
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар