Суспільство
895 Переглядів
1 Рейтинг
Закарпатські митники упередили різні схеми ділків на сотні мільйонів гривень
серпня
12
/ 2022
За результатами аналітично-пошукової роботи закарпатські митники упередили різні схеми ділків на сотні мільйонів гривень
Посадові особи Закарпатської митниці постійно проводять аналітично-пошукову роботу з виявлення та припинення способів і механізмів переміщення товарів з порушенням вимог митного законодавства.
За результатами аналітично-пошукових та перевірочних заходів, в тому числі з використанням можливостей міжнародної взаємодії, до схемних порушень митного законодавства, які мали однаковий механізм та періодично фіксувалися в зоні діяльності митниці, зафіксовано та упереджено різні схеми ділків.
До прикладу, серед типових правопорушень - незаконне ввезення на митну територію України транспортних засобів на підставі документів, що мають ознаки підробки або в яких зазначені неправдиві відомості. Так, лише за липень 2022 року за статтею 483 МКУ складено 21 протокол про ПМП на суму майже 5 млн грн.
Також, спостерігається тенденція щодо спроб переміщення громадянами та суб’єктами ЗЕД предметів, зокрема, одягу, взуття, алкогольних напоїв тощо, при цьому не заявивши за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ними через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню.
Впродовж 2022 року за результатами моніторингу баз даних попередніх декларацій та попередніх повідомлень, а також експортних декларацій, вивезення товарів через митні пости Закарпатської митниці, та транзитних переміщень, було підготовлено та внесено 998 повідомлень про орієнтування та поставлено на контроль 209 об’єктів для відпрацювання.
В результаті заведено справу про ПМП за статтею 483 Митного кодексу України, де фігурував товар «деталі (елементів: корпусів) щіток стругані букові», понад 8,6 тис. м.куб на суму 203,5 млн грн (з приховуванням від митного контролю, шляхом подання товаросупровідних документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування та неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД).
А от для виявлення ризиків щодо своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати митних платежів на адресу офіційного дочірнього представництва заводу-виробника, що працює в Україні, було направлено запит щодо встановлення конкретних даних. Відтак, було встановлено 15 випадків невідповідності інформації про дату першої реєстрації транспортних засобів, що, ймовірно, може свідчити про заявлення в митній декларації неправдивих відомостей та надання документів (техпаспортів), що містять такі відомості, з метою зменшення розміру митних платежів, що підлягали сплаті. На теперішній час вирішується питання щодо запровадження протоколів про ПМП за ознаками статті 485 МК України.
Також задокументовані порушення строків тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України більше, ніж на 30 днів. Упродовж липня п.р. Закарпатською митницею складено 13 протоколів про порушення митних правил на суму 1,3 млн грн за ознаками частини 6 статті 481 Митного кодексу України.
Крім того, у митниці ведеться постійний моніторинг та контроль за строками тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення (автобусів). Відтак, за останній місяць виявлено 6 випадків недотримання строків тимчасового ввезення транспортних засобів. За результатом проведення перевірочних заходів, у разі підтвердження фактів порушення строків тимчасового ввезення, винних осіб буде притягнено до адміністративної відповідальності.
Що стосується митного оформлення автомобілів «преміум-класу, то в зоні діяльності Закарпатської митниці здійснено митне оформлення 10 бувших у вжитку транспортних засобів з електричним типом двигуна, митна вартість яких перевищує 50 тис доларів США. На момент здійснення митного оформлення вказаних транспортних засобів порушень чи невідповідностей, не встановлено.
Категорія : Суспільство