Гірські річки поповнились мальками форелі струмкової
Зариблення гірських річок лісівники Закарпаття проводять щорічно. Цього разу відзначились працівники лісової охорони державних підприємств «Рахівське ЛДГ» та «Брустурянське ЛМГ», поповнивши русла річок червонокнижним видом риби - фореллю струмковою.
📍Рахівське лісодослідне господарство.
На Щаульському та Устєріцькому лісництвах, працівниками ДП було випущено у місцеву гірську річку понад 20 тис.шт. мальків форелі. Лісова охорона зарибнила притоки р. Біла Тиса в декількох місцях (зазвичай вселення мальків проводиться не в одному місці). Водойми для зариблення обирались заздалегідь, де враховувались і природні фактори, і контроль браконьєрства.
📍Брустурянське лісомисливське господарство.
Червонокнижною фореллю струмковою сьогодні поповнились притоки річок в Турбатському та Плайському лісництвах. Лісова охорона випустила у водотоки близько 25 тис. рибин. За словами лісівників, період приживлюваності мальків дуже різний- в перший рік після зариблення залишається біля 70% форелі, на другий рік- близько 50-ти % і тільки на 3-ій р.- 30-40%. Приживлюваність риби залежить від багатьох природніх факторів.
☝️Важливо:
Після зариблення, аби форель прижилась краще, працівники лісового господарства будують штучні перепади на малих річках й укріпляють береги водних артерій.