Закарпатці забирають тварин вимушених переселенців на перетримку (ВІДЕО)

березня 06 / 2022

Притулки для тварин Ужгорода не приймають на перетримку собак та котів, котрих забрали з собою вимушені переселенці. Все це через заповненість вольєрів.
Притулки для тварин Ужгорода не приймають на перетримку собак та котів, котрих забрали з собою вимушені переселенці. Все це через заповненість вольєрів.
Про це Суспільному повідомила волонтерка громадської організації "Кожен має другий шанс" Ольга Барна.

Водночас жінка пояснює: проблем для переселенців з тваринами немає, бо місцеві жителі беруть собак та котів на перетримку.

Вадим із сім’єю приїхав до Ужгорода потягом з Києва. Разом з ними і собака, шестирічний Стенлі. Власники планують його забрати до Південної Америки, куди прямують самі.

"Собака повсякчас буде зі мною. Єдине, що поки є нез’ясовані питання: в Братиславі нас чекає ветеринар, який має підготувати собаку для подорожі літаком. Це займе два тижні, і я не впевнений, що зможу з ним чекати. Навіть якщо я не зможу, то обов’язково знайду людину, яка зможе", — каже чоловік.

Наталя з Харківської області дорогу до Ужгорода долали кілька днів. Жінка каже, якщо собаку не пускатимуть за кордон, то вона теж не поїде.

"Як кажуть — хтось країну залишає, хтось тварину... але це не про мене", — наголосила Наталя.

Ольга Барна, волонтер громадської організації "Кожен має другий шанс". Каже, що зараз більша проблема з тим, як вивезти тварин із територій, де ведуться бойові дії, з притулків та розплідників. Або ж із доставкою їм корму. А з поселенням з тваринами чи перетримками проблеми виникають рідко.

"Зараз масово беруть до себе людей з тваринами додому. Не відмовляють. В групах пишуть оголошення про те, що візьмуть до себе сім’ю з котиками чи собаками. Можна одну, дві. Беруть до себе на перетримки — на тимчасові, або вже як потім складеться ситуація", — пояснює волонтерка.
Віктор Опаленик взяв на перетримку собаку:

"Зжилися ми одразу дуже добре. Господарі нам передали, розповіли як годувати. Вона зайшла в квартиру і зразу і на ліжко, і на руки. Вона максимально добра, лащиться постійно. Тому ми зжилися з першої секунди".

Віктор розповідає: що проблем не виникає жодних, то ж готові доглядати за собакою скільки буде потрібно.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар