Суспільство
1 315 Переглядів
0 Рейтинг
«Мале карпатське коло»: керівництво області розповіло про етапи реалізації проєкту
жовтня
22
/ 2021
Сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький, радник з питань інфраструктури Михайло Попович, директор Служби місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області Владислав Данило під час виїзної наради на Львівщині представили напрацювання регіону у напрямку реалізації проєкту «Мале карпатське коло».
Минуло 9 місяців з того часу, як три області, які втілюють потужний та унікальний інфраструктурний проєкт «Мале карпатське коло», включений у програму Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», збиралися разом, щоб обмінятися досвідом і поділитися результатами роботи.
«Бути частиною ініціативи, що у підсумку змінить життя твого краю на краще, дуже хвилююче. Як і бачити на власні очі, як твоя робота приносить плоди», – прокоментував Мирослав Білецький.
За його словами, частина проєкту «Мале карпатське коло» у межах Закарпаття, напевно, є найскладнішою у реалізації. Але від того і найцікавішою. Роботу над ним розділили умовно на дві частини.
Одна з них включає реконструкцію та капітальний ремонт існуючих автомобільних доріг державного (М-06 Київ-Чоп, Т-07-18 Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я, Т-07-37 Хуст – Шаян – Вишково – Буштино, Р-21 Долина – Хуст) і місцевого значення (С 070606 Ізки – Верхній Студений, О 070603 Синевир – Колочава – Буштино, О 071303 Вишково – Яблунівка – Держкордон з Румунією.
Інша частина проєкту – об’ємніша.
«Ми повинні збудувати більше 8 км нової дороги у складній місцевості, через ліс. Щоб визначити найоптимальніший маршрут, самі проходили всі варіанти», – зауважує Мирослав Білецький.
На цьому етапі вже провели геодезичну зйомку, уклали договори на розробку детальних планів території, оформили документи та присвоїли кадастрові номери для подальшого вилучення земель під будівництво дороги. Окрім того, готуємо звернення до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, ціль якого отримати згоду на вилучення земель лісового фонду під новий автошлях. Усі втрати лісомисливському господарству відшкодують.
«Попереду ще чимало підготовчих робіт у вигляді нотаріальної згоди, виготовлення проєктів землеустрою, оголошення процедури відкритих торгів на виготовлення проєктної документації для нової дороги. Усі ці процедурні моменти, яких ми дотримуємося в межах чинного законодавства, досить тривалі і в підсумку триватимуть більше, ніж безпосереднє будівництво дороги. Але результат вартує такої кількості зусиль великої кількості людей», – зазначив перший заступник очільника краю.
Шлях, який об’єднає ключові туристичні родзинки нашої області із сусідніми Львівською та Івано-Франківською, є стратегічно важливим, адже потенційно стане рушійною силою у розвитку туризму всього Карпатського регіону. А маючи продовження аж до румунського кордону, «Мале Карпатське коло» відкриє шлях до наших найцікавіших туристичних локацій Закарпаття для іноземних туристів.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
травня 29 / 2020