Що робити, якщо не вдається створити електронний COVID-сертифікат про вакцинацію?

жовтня 13 / 2021


Понад 1,8 мільйонів українців користуються електронними міжнародними і внутрішніми COVID-сертифікатами, згенерованими у додатку Дія.

Однак трапляються випадки, коли отримати онлайн-документ не виходить.

У МОЗ оприлюднили найпоширеніші запити та алгоритми дій, які допоможуть усунути проблеми з генерацією сертифіката:

1. Ви отримали статус «Немає даних про вас» після запиту на створення документа.

Якщо ви робили запит через мобільний застосунок Дія, спробуйте повторити його через портал Дія (diia.gov.ua), використовуючи свій електронний підпис для входу.

Якщо і портал Дія відповів, що "Немає даних про вас", зверніться до Вашого сімейного лікаря або до лікаря, який робив Вам щеплення, із запитом –перевірити ваші персональні дані:

1) ПІБ українською та англійською, як у паспортних документах;

2) РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків, раніше називався – індивідуальний податковий номер — ІПН);

3) УНЗР – це унікальний номер запису, що вноситься про кожного громадянина України до Єдиного демографічного реєстру і допомагає зробити цифрову ідентифікацію людини;

4) Дата народження, як у паспорті/свідоцтві про народження;

5) Актуальний номер телефону, на якому можливо приймати і надсилати смс.

Якщо у вас є дитина віком до 18 років, то переконайтеся, що в її картці пацієнта внесені її ж РНОКПП та УНЗР, а не ваші.

Також попросіть лікаря перевірити, чи немає дублів вашого профілю в системі або збігу з профілем іншої людини.

2. Ви отримали статус ««Помилка при генерації сертифіката» після запиту на COVID-сертифікат.

Рекомендовано звернутися до Вашого сімейного лікаря або до лікаря, який робив Вам щеплення, із запитом – перевірити Ваші персональні дані, які описані вище.

3. Якщо Ви отримали статус «На жаль, заява не підписана» після запиту на COVID-сертифікат.

Вам потрібно відновити Дія.Підпис. Для цього рекомендовано увійти до мобільного додатку або скористатися порталом Дія, використовуючи електронний підпис для входу.

4. Якщо Ви отримали статус «Сертифікат про вакцинацію недоступний» з таким текстом «Ви зможете додати його лише після другого щеплення. Якщо ви вже його зробили, то зверніться до пункту вакцинації, щоб ваші дані внесли».

Рекомендовано оновити мобільний застосунок, після цього надіслати запит на генерацію COVID-сертифіката повторно або зробити це через сайт Дія (https://diia.gov.ua/ ), увійшовши в систему з допомогою електронного підпису.

5. Якщо Ви отримали статус «Сертифікат про вакцинацію недоступний» з таким текстом «Ви щепились не в Україні або дані про вакцинацію внесені не тим лікарем, який робив щеплення».

Якщо вакцинація проти COVID-19 була зроблена за межами України, сформувати COVID-сертифікат, який би врахував виконану вами вакцинацію не є можливим. МОЗ працює над такою можливістю в майбутньому.

6. Якщо Ви отримали статус «Номер партії вакцини помилковий».

Вам потрібно звернутися до лікаря, який провів щеплення і вніс медичний запис про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я, із запитом - позначити внесене, як помилкове, і додати дані повторно, без помилки.

Без такої дії ви зможете отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і не отримаєте COVID-сертифікат.

7. «На жаль, сталася помилка».

Звертайтесь до технічної підтримки порталу та додатку «Дія».
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар