Коли Закарпатську область можуть закрити на карантин: прогноз заступника голови ОДА

серпня 04 / 2021
У рамках роботи з імунізації закарпатців очільник краю Анатолій Полосков разом із першим заступником голови облдержадміністрації Мирославом Білецьким відвідали пункти вакцинації на Перечинщині та Березнянщині.

Керівництво області особисто поспілкувалося з освітянами, медиками та представниками громад.

За словами Анатолія Полоскова, загальна епідемічна ситуація в Україні погіршується. Якщо взимку першими спалахнули західні регіони, то тепер значну кількість хворих фіксують на сході і півдні країни.


«Зовсім скоро хвиля дійде і до нас. Спалаху уникнути не вдасться», – зазначив голова облдержадміністрації.

На державному рівні особлива увага прикута до освітян. Не можна допустити зриву ще одного навчального року. Водночас на Закарпатті – найнижчий показник вакцинації працівників освіти.

Штам «Дельта» значно агресивніший за попередні. Він б’є по системах охорони здоров’я європейських країн. Як повідомляє очільник ОДА, штам вражає не лише дорослих, а й дітей. Заразившись у школі, дитина понесе вірус додому – до батьків, бабусь і дідусів. Щоб убезпечити самих педагогів, учнів, поки Закарпаття не запалало, треба захистити їх, давши повний доступ до вакцини та її вибору.

Аби охопити вакцинацією якомога більшу кількість людей, у тому числі й освітян, на Закарпатті розробили новий алгоритм. Згідно з ним центри вакцинації їдуть у громади.

На базі сільських шкіл працюватимуть мобільні бригади, а там щеплення зможуть отримати і всі бажаючі. Окрім того, вже коли медики приїдуть у село чи селище, там вони можуть також вакцинувати тих краян, які не можуть самостійно прийти у пункт щеплення.

«З такими темпами вакцинації, які маємо у ці дні, довго ми не протримаємося. Закарпатці повертатимуться із заробітків, із подорожей. Кількість хворих буде тільки зростати. Згідно з прогнозами область можуть закрити вже наприкінці вересня», – зазначив Мирослав Білецький.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар